Zamanı Durdurmanıza Yardım Edecek 9 Yaşlılık Karşıtı Ürün

Transkript:

Çinkolu Güneş Kremi

Güneş kremi kullanmak cilt yaşlanmasını yavaşlatıyor hatta bazı durumlarda geriletebiliyor. Çinko içeren geniş spektrumlu güneş kremleri ise cildi tahrip ederek DNA’mıza zarar veren ultraviole ışınlarına karşı koruma sağlıyor. Ayrıca çinko, ciltteki yağ üretimini denetleyerek akne oluşumunu engelliyor.
Vitamin C Serum


Bir antioksidan kaynağı olan vitamin C, kollajen üretimini teşvik eder ve cildin yaşlanmasına neden olan serbest radikal üretimini zayıflatır. Ayrıca cilt yüzeyindeki eşitsizlikleri ortadan kaldırarak cildin formda görünmesini sağlar.

Omega Yağ Asitleri


Omega yağ asitleri, özellikle omega-9 cildin nemini korumasına yardımcı olur. Diğer yandan omega yağ asitleri cildin kendini yenilemesini ve esnekliğini sürdürmesini sağlar. Omega-3, sadece dışarıdan besin yoluyla alındığı için somon, fındık, lahana ve kuru fasulye gibi omega bakımından zengin gıdaları günlük diyetin içine koymak gerekir.


Niasinamid


Bir B3 vitamin çeşidi olan niasinamid, cilt parlaklığını arttırıyor ve ciltteki su kaybını önlerken güneş lekeleri ve akne izlerinin belirginliğini azaltmaya yardımcı oluyor. Et, balık, yumurta, fasulye, yeşil sebzeler ve tam taneli tahılları tüketerek cildinizin ihtiyacı olan niasinamidi alabilirsiniz.


Antioksidan Gıdalar


Derin kırışıklıkların oluşmasını geciktirirken, güneşin ciltte bıraktığı hasarı azaltır. Yapılan birçok araştırma antioksidan gıdalardan zengin bir diyetin cilt kırışıklıkları ve yaşlanmasıyla arasındaki ters korelasyonu ortaya koymuştur. Hemen hemen tükettiğimiz bütün gıdalarda antioksidan özellik olsa da böğürtlen, yaban mersini, siyah üzüm, domatesi gibi gıdalarda antioksidan değerleri daha yüksektir.


Hyalüronik Asit Dolgular


Hyalüronik Asit vücutta bulunmasına rağmen yıllar geçtikçe ve yaşlanma başladıkça giderek azalır. Yüz, dudaklar, boyun ve eller gibi yaşlanmanın belirgin etkilerinin görüldüğü yerlerde hyalüronik asit bazlı dolgular sayesinde enjekte edilen bölge hacimlenir ve kırışıklıkları engeller.


Alfa Hidroksi Asitleri


Doğal meyve asitleri olan alfa hidroksi asitleri ciltte bulunan ölü hücre tabakasını uzaklaştırmak için kullanılır. Cilt soyulmasıyla birlikte ciltte yeni ve taze hücrelerin üretimi artar. Böylece cilt daha gergin, parlak ve pürüzsüz bir yapıya kavuşur. Birçok deri hastalığının tedavisinde kullanılır. Genel olarak kimyasal peeling uygulamasında kullanılır.


Retinoidler


Retinoidler bugüne kadar bilimsel arenada en çok araştırılan ve yaşlanma karşıtı etkisi kanıtlanan maddelerden biridir. Kırışıklıkları azaltır ve oluşmasını önler. Akneleri azaltır ve cilt izlerini daha az belirgin hale getirir. Retinoidler ne kadar fazla kullanılırsa etkisi o derece büyük olur.


Botulinum Toksin Uygulamaları


Mimik kaslarının hareketine bağlı olarak gelişen kırışıklıkların tedavisinde kullanılan ve botoksun hammaddesi olan botulinum toksin maddesi uygulandığı bölgedeki kasların gevşemesini sağlar. Düzenli uygulandığında ileride oluşacak kırışıklıkların engellenmesine yardımcı olur.

Harici resimler 7