Karbon Peeling

Karbon peeling uygulaması, karbon bileşikleri yardımı ile lazer cihazı kullanılarak ciltte yapılan son derece güvenli bir soyma işlemidir. Teknolojik ilerlemeler sayesinde gelişen lazer cihazlarının bir fonksiyonu olarak kullanılan karbon peeling oldukça güvenli çözümler sunmaktadır.

Karbon peeling 3

Karbon peeling işlemi nasıl yapılmaktadır?

Cildin iyi temizlenmesinden sonra karbon partikülleri içeren koyu siyah renkli krem uygulama yapılacak bölgeye sürülür. Kremin içindeki karbon parçacıklarının cilt tarafından içeriye alınması yani gözeneklere alınması için 10 dakika kadar beklenir. Karbon peeling işleminde kullanılan lazerler Q-switched Nd-Yag lazer cihazlarıdır. Bu cihazlardan çıkan lazer ışını siyah renkli karbon parçacıkları tarafından emilecek şekilde dalga boyuna sahiptir. Lazer cihazı ile yapılan atışlar ile cildin içine alınmış olan karbon partikülleri patlatılır. Bu sırada çıkan ısı sayesinde cildin üst tabakasında yüzeysel soyulma işlemi oluşur.Karbon peeling 2

Kliniğimizde karbon peeling işlemin nasıl yapıldığı videodan izleyebilirsiniz:

Karbon peeling uygulaması hangi durumlarda kullanılır ve etkisi nedir?

Lekelerinin parçalanması, cilt gözeneklerinin sıkılaşması, cildi gerginliğinin artması ve kollajen sentezinin artması önemli etkileridir. Bu etkileri sayesinde çeşitli nedenler ile oluşan cilt lekelerin tedavisi, orta düzeydeki kırışıklıkların giderilmesi, anti-aging etki ile cilt kalitesinin arttırılması, cilt yağ salgısının kontrolü ve cilt gözeneklerin kapatılması, siyah noktaların temizlenmesi durumlarında kullanılmaktadır. Uygulama sırasında hafif bir sıcaklık artışı hissedilmektedir. Uygulama sonrası güneşten korunmaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Karbon peeling uygulamasının bir hafta ara ile yapılan 8 seansa kadar uygulanması ile oluşturacağı etkilerin maksimale ulaşmasını sağlamaktadır.

Karbon peeling uygulamasının avantajları nelerdir?Karbon peeling 1

  • Diğer cilt soyma yöntemlerinden farklı olarak her mevsim rahatlıkla uygulanabilmektedir.
  • Uygulama sırasında ağrı-acı hissi oluşmamaktadır.
  • Uygulamadan sonra kabuklanma, ciltte soyulma, yara olmamaktadır.
  • Uygulamadan hemen sonra kişi normal hayatına devam edebilmektedir.
  • Koyu renkli cilde sahip kişilerde bile rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Harici resimler 7