Hakkımızda

D-K KLİNİK HAKKINDA GENEL BİLGİLENDİRME

Ticari adı, “Dermatoloji Kozmetoloji Kliniği Özel Sağlık Hizmetleri San Ticaret Limited Şirketi” olan ve 2002 yılında kurulan D-K KLİNİK, Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı güzellik ve estetik merkezi olarak faaliyete başladı. Daha sonra yasal düzenleme sonrası ruhsat değişikliği ile D-K Polikliniği adı ile hizmete devam etmektedir. Çalışma alanı; deri sağlığı ve hastalıkları, tıbbi kozmetolojik ve estetik uygulamalardır.

Bilim dünyasındaki ilerlemeleri yakından izleyen D-K Klinikte kullanılan cihaz ve uygulamaların güvenirliliklerinin en üst aşamada olmasına azami dikkat edilmektedir.

Kliniğimizden görüntüler (büyütmek için resimlere tıklayınız)

KRY_9282 KRY_9266 KRY_9261 KRY_9248 KRY_9234 KRY_9215 KRY_9198 KRY_9191 KRY_9178 KRY_9168 KRY_9158 Kliniğimizden Görüntüler d-k9 Kliniğimizden Görüntüler d-k2 Kliniğimizden Görüntüler d-k10 Kliniğimizden Görüntüler d-k6 Kliniğimizden Görüntüler d-k8 Kliniğimizden Görüntüler d-k5 Kliniğimizden Görüntüler d-k7 Kliniğimizden Görüntüler d-k4 Kliniğimizden Görüntüler d-k3 Kliniğimizden Görüntüler d-k1

D-K KLİNİKTE YAPILAN UYGULAMALAR;

Lazer Uygulamaları:

D-K klinikte kullanılan bilimsel teknolojinin son ürünleri olan lazer cihazları daha güvenli, daha hızlı, daha güçlü ve ek olarak daha ekonomik çözümler sunmaktadır. Lazer ile epilasyon uygulamalarında cilt tipi, kıl rengi, kıl kökü derinliği, uygulanacak bölgenin özelliği gibi farklılıklara yanıt verecek şekilde cihaz seçenekleri vardır. Alexandrite lazer, Diod lazer, NdYag lazer, IPL gibi farklı cihazlar ile kalıcı epilasyon konusunda oldukça tatmin edici sonuçlar alınmaktadır. Lazer uygulamaları ile ayrıca, ciltteki kılcal damar problemleri, kılcal varisler ve cilt lekeleri etkin olarak düzeltilmektedir.

Zayıflama ve Selülit Tedavisi:

LPG: Sellülit giderilmesinde Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylanmış endermoloji yöntemine dayanan LPG ileri teknoloji ürünü bir cihazdır. Cilt altı destek dokusu yapını uyararak, kasların tonusunu arttırır, kan ve lenf dolaşımını arttırarak ödemin giderilmesini sağlar. Bölgesel incelme ve sellülit tedavisinde iyi sonuçlar vermektedir.

Slim-Up: Kasların elektriksel uyarımı ve kızıl ötesi ışınlarının birlikte kullanımı olan Slim-Up, sellülit tedavisi, bölgesel incelme ve sarkmalarında çok tatmin edici sonuçlar sağlamaktadır.

Diyet Tedavisi: Diyet uzmanı gözetiminde bireye özel kilo verme programları ile vücut yıpratılmadan fazla kilolardan kurtulmak olası olmaktadır.

Mezoterapi: Çok iğneler ile ilaçların deri altı yağ dokusuna verilmesi işlemi olan mezoterapi, sellülitin en önemli tıbbi tedavilerinden biridir. Mezoterapi ile kan ve lenf dolaşımının artması, yağların parçalanmasını sonucu sellülitli doku düzeltilmektedir.

Lipoliz: Fosfotidil kolin ekstraktının derialtı yağ dokusuna verilmesidir. Lipsuction haricinde, bölgesel incelme gerçekleştiren en etkili uygulamalardan biridir. Yağ dokusu birikimlerinin olduğu her bölgede kullanılabilmektedir.

MLS: Son yıllarda bölgesel incelmede bedensel incelme ve istenmeyen, şekil bozukluğu yapan yağlardan kurtulmakta tıbbın geldiği en yeni ve etkileyici tedavi metotlarından MLS’dir. MorphoLipoSculpture kelimesinin kısaltması olan MLS, tek bir yöntemden ziyade, bünyesinde birçok yöntemi barındıran, Fransız estetik cerrahları tarafından bulunmuş ve son beş yıldır Fransa başta olmak üzere Avrupa’da yaygın olarak kullanılan patentli bir sistemdir. Hipo-osmolar sıvı aracılığıyla yağ hücrelerinin kalıcı olarak ortadan kaldırılması esasına dayanmaktadır.

Kırışıklık Tedavisi:

D-K Klinikte kırışıklıklara karşıda etkin çözümler sunulmaktadır. Kırışıklıklara karşı yapılan uygulamalar:

Botoks: Mimik kaslarının kasılmasına bağlı olarak oluşan kırışıklıkların (alın, kaş ortası, boyun, göz ve dudak çevresi) botilium toksini enjeksiyonu ile kısa sürede giderilmesi işlemidir.

Dolgu maddesi (hyalüronik asit, kollagen) enjeksiyonları: Cildin doğal yapı taşı olan hyalüronik asidin, yüzeysel ve derin kırışıklıkların içine verilerek derinin doldurulması işlemidir. Ayrıca dudak ve yanakların yeniden şekillendirilmesinde de kullanılmaktadır.

Myolifting: Yüz ve göğüs kaslarının elektrostimülasyon ile sarkma ve gevşemelerinin toparlanması işlemidir.

Mezolifting: Anti-aging etkisi olan ilaç karışımlarının cilt içine çok az miktarlarda enjeksiyonudur. Karışımlar hedeflenen bölgeye verildiğinden ve az miktarlarda kullanıldığından herhangi bir yan etki olasılığı yoktur. Cilt kırışıklıkları ve sarkmalarının yanında, aycıca saç dökülmesi tedavisinde de kullanılmaktadır.

Kimyasal peeling: Gliklolik asit gibi meyve asitleri veya TCA gibi güçlü asitler ile derinin yüzeyel tabakalarının soyulması işlemidir. Cilt lekeleri, sivilce tedavisi, kırışıklıkların giderilmesi ve daha sağlıklı bir cilde ulaşma için kullanılmaktadır.

Mikrodermabrazyon: Alüminyumoksit kristallerinin basıçla deriye püskürtülere, derinin üst katmanlarının törpülenmesi uygulamasıdır. Mikrodermazyon sayesinde vücutta oluşmuş çatlaklarının, cilt lekelerinin, kırışıklık, sivilce ve sivilce izlerinin giderilmesinde kullanılmaktadır.

Oksijenterapi:Yüksek basınçlı saf oksijenin yardımı ile medikal ürünlerin orta ve alt deriye infüzyonu yöntemidir. Leke, kırışıklık tedavilerinin yanında, akne ve selülit tedavisinde de kullanılmaktadır.

Cilt Bakımı: D-K Klinikte cilt bakımı kişinin cilt tipi belirlendikten sonra azami hijyenik kurallara göre, seçkin kozmetik markalar kullılarak yapılmaktadır.

PRP: Kişinin kendi kan hücrelerinin ayrıştırılması ile elde edilen trombositlerin, kişinin cildine enjekte edilmesi ile cilt yenilenmesinin sağlanması işlemidir.

Dermaroller: Üzerinde onlarca küçük iğneler bulunan silindirin, cilt üzerine uygulanması sonucu oluşturulan küçük hasarların, etkin bir iyileşme süreci başlatarak önemli derecede cilt yenilenmesi yapma işlemidir.

Kalıcı makyaj, dövme ve piercing uygulamaları

Günümüzde dövme, piercing ve kalıcı makyaj her sosyo-kültürel ve sosyo-ekonomik katmandan insanın yaptırdığı uygulamalar haline gelmiştir. Son yıllarda olağanüstü yaygınlaşmasına rağmen ne yazık ki olumsuz şartlarda yapılan uygulamalar sonucu sıklıkla istenmeyen yan etkiler görülmektedir. D-K Klinik, medikal şarlarda uygulanan dövme, piercing ve kalıcı makyaj ile bu olumsuz durumları elemine etmektedir.

Harici resimler 7