HAKAN ALDEMİR

Ekim 2016 tarihinde her iki ayak başparmak tırnaklarımda Tırnak Batması problemim nedeniyle kliniğe başvurdum.

İlgili tarihten yaklaşık 1 yıl önce başlayan şikayetim, çeşitli ayak bakım denemeleri(pedikür, tırnak teli olduğu iddia edilen, ama alakası bile olmayan (Tırnağın üst kısmından plastik zincir ile germe suretiyle tırnağı açmaya çalışan ama açamayan, tırnağın iki kenarına takılan ve tüm çoraplarımı parçalayan metal kancalar şeklinde anlatabiliyorum) ve zaman kaybından başka hiçbir faydası olmayan başarısız denemelerimden sonra ayak başparmak tırnağımın bir tanesi enfeksiyon olup düşme aşamasına gelince!!! DK Kliniğe başvurdum...

Siz siz olun, eğer tırnak batması şikayetiniz var ise DR. MELTEM HANIM ve muhteşem yardımcısı ayak bakım uzmanı NİGAR HANIM ile görüşmeden sakın ayaklarınıza kimsenin müdahale etmesine izin vermeyin!!!
Sizi güleryüzle karşılayıp, bütün tıbbi tetkikleri yaparak önce şikayetinizin kaynağını tespit ediyorlar. Sonrasında da yapılması gereken ne varsa, tespit edilen sorun ortadan kalkıncaya kadar sizi, siz unutsanız bile takip edip, iyileşmeden de bırakmıyorlar.

Tırnağınızın deformasyonuna göre hangisi ihtiyaç ise Lazer, Tırnak teli, ya da Tırnak Bandı, (DK Kliniğin bence ayrıcalığını gösteriyor.) hiçbir şekilde canınızı yakmayacak şekilde ve günlük yaşantınıza olumsuz etki yaratmayacak şekilde Uzman Nigar Hanım tarafından büyük bir titizlik ve ustalıkla belirli periyotlarda kontrolleri de yapılmak suretiyle ayak tırnaklarınıza uygulanıyor.

Bunun eşliğinde tıbbi tedaviniz de Dr. Meltem Hanım eşliğinde; gerekliyse ilaç ile de müdahale edilerek sorununuz giderilene kadar devam ediyor.

Ben bugüne kadar iş konusunda bu kadar disiplinli, özenli ve hasta menfaatini önde tutan, bu kadar hiç sıkılmadan güleryüzle hizmet veren klinik ekibi görmedim.

Muayene sistemi mesaj ile size bir sonraki randevunuzu SMS ile bir gün önceden bildiriyor. Siz de programınızı ona göre ayarlıyorsunuz. Sorun çıkarsa size hemen alternatif sunuyorlar.Arada herhangi bir beklenmeyen durum olursa, anında müdahale ediliyor.Randevu falan beklemeniz gerekmiyor. Girişten itibaren herkes size istisnasız samimi ve güleryüzle hitap ediyor.

Ayak tırnaklarım resmen şekil değiştirip U şeklini alana kadar problemin sadece tırnak batması olduğunu düşünürken, DK Klinik sayesinde tırnak mantarı nedeniyle bu sorunu yaşadığımı öğrendim. Sağlıklı ayak tırnaklarının ayda 2mm uzadığını hesaplarsak, poblemli tırnağın sağlıklı hale gelmesi uzun zaman alıyor. (Bütün bunları bilin bakalım bana kim öğretti:) Bu nedenle doktor hasta işbirliğine sadık kalmanız çok önemli.

Hiç korkmadan kendinizi uzman ekibe teslim edin, gerisini onlara bırakın. Ben yaklaşık bir yıldır düzenli olarak tedavime devam ediyorum. Şimdi ayak tırnağımın bir tanesi tamamen düzeldi. Enfeksiyon olan tırnağım da önce düşüp, sonra yeniden problemli olarak çıktı. Nigar Hanım'ın düzenli ve itinalı takibi sayesinde bu tırnağım da şu anda son derece düzgün bir biçimde yenilendi. Son aşamadayız, yakında onun da işi tamam olacak inşallah...

Dr. Meltem Hanım nezdinde Nigar Hanım ve beni her zaman güleryüzle karşılayıp, güleryüzle uğurlayan tüm DK Klinik çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimi sunarım.