Liposuction doğrular ve yanlışlar

iStock_000009063420XSmall

Güzellik merkezi veya estetik merkezlerinde yapılan bir uygulama olmasa da, D-K Klinikte birçok hastamız liposuction hakkında bazı detayları bilmek için bize başvurmaktadırlar. İşte bilinmesi gereken bazı hususlar…

YANLIŞ; liposuction yalnızca kadınlar içindir. DOĞRUSU, erkelerde bölgesel yağlarından kurtulmak için gittikçe artan oranda liposuction’a başvurmaktadırlar.

YANLIŞ; liposuction obez kişiler için fazla kilolarında hemen kurtulup zayıflayacakları bir tedavi yöntemidir. DOĞRUSU, liposuction bir şişmanlık tedavi yolu değildir. Yalnızca bölgesel birikimlere çözüm sunmaktadır.

YANLIŞ; liposuction yaptıranların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. DOĞRUSU, liposuction bir operasyon olduğu için, gelişen yeni teknikler nedeniyle, diğer estetik uygulamalara göre artış hızı azalmaktadır.

YANLIŞ; liposuction kilo kontrolünde egzersize alternatif olarak kullanılabilir. DOĞRUSU, liposuction yalnızca bir estetik operasyondur, kilo kontrolünde asla diyet ve egzersizin yerini tutamaz ve onların metabolik faydalarını sağlamaz.