Ucuz Botoks Neden Pahalıdır?

Ucuz Botoks Neden Pahalıdır? | DK Klinik

Ucuz pahalıdır diye bir söz duydunuz mu? Bu söz piyasa değerinin çok aşağısında olan mal ve hizmetlerin kısa, orta ya da uzun vadede çok daha büyük maliyetlere yol açacağını anlatmak için kullanılır.

Örneğin, kazalı bir arabayı ucuz diye satın aldığınızda arabanın bozulmasının ortaya çıkaracağı ekonomik yük, başta tasarruf ettiğinizi düşündüğünüz tüm parayı hatta daha fazlasını cebinizden çıkarır.

İstisnalar yok mudur? Tabii ki vardır. Kimi işletmeler, aynı ya da muadil ürünleri rakiplerine göre daha ucuza temin edebildiği için müşterilerine de daha düşük bir fiyata satma yeteneğine sahip olurlar.

Ya da bir işletme diğerine göre daha az kar etmeyi göze almış olabilir.

Bulunduğumuz sektör olan güzellik ve estetik sektöründe ise kaliteli bir hizmeti düşük fiyata halka ulaştırmak oldukça zordur.

Bunun 2 önemli sebebi vardır.

Birincisi, kullanılan makine ve teçhizatların fiyatıdır. Bir klinik ya da güzellik merkezi, nispeten kaliteli bir cihazı temin etmek için çoğu zaman on binlerce doları gözden çıkarmak zorundadır. Bu makinelerin periyodik bakımları, yedek parçaları oldukça pahalıdır.

Diğer yandan birçok makine birbirinin alternatifi değildir, dolayısıyla birbirlerinin yaptığı işleri yapmazlar. Neredeyse her farklı prosedür için farklı bir makinenin kullanılması gerekir.

İkincisi ise eğitimdir. İşlemi uygulayan kişilerin eğitimi, kendilerini geliştirmesi için bütçenin, zamanın ve emeğin ayrılması maliyetlidir.

Bulunduğumuz sektör olan güzellik ve estetik diye tanımlayabileceğimiz sektörde, ucuzun pahalı olduğunu deneyimlerimiz bize göstermektedir.

Her şeyden önce, sağlığınızı bir işletmeye emanet etmeniz bir restoran seçimine benzemez. Bir restoranı fiyatına, lezzet derecesine, hatta konumuna göre seçebilirsiniz fakat konu sağlığınız olduğunda daha titiz olmanızı öneriyoruz.

Bu aynı kalite standartlarda çalışan iki ayrı işletmeden fiyatı yüksek olanı seçmeniz anlamına gelmiyor, biz sadece sağlığınızı emanet ettiğiniz kişi ya da kuruluşları mümkün olduğunca araştırmanızı öneriyoruz. Eğer seçtiğiniz işletme aynı işlemi piyasa fiyatının çok altında yapıyorsa, lütfen araştırmalarınızı derinleştirin ve şüpheyle yaklaşın.

Botoks için konuşursak… Eğer botoks piyasa fiyatının çok altında sunuluyorsa, işletme botoks maddesini seyreltiyor ya da olması gerekenden az kullanıyor olabilir. Diğer bir ihtimal de FDA tarafından onaylanmamış, düşük kaliteli botoks kullanılması olabilir.

İşlemi yapan kişiler dermatolog veya plastik cerrah olmayabilir.

Botoks, bu iş için lisanslı uzman doktor tarafından yapıldığında her ne kadar düşük riskli bir işlem olsa da, yetkinliği olmayan kişilerin elinde hiç te istenmeyen durumlara yol açabilir.

Özellikle riskten kaçınmak için, günlük indirim siteleri gibi internet sitelerinden sağlığınızı yakından ilgilendiren kozmetik ya da medikal hizmetler almamaya özen gösteriniz.

Yetkin olmayan kişilerin ve işletmelerin elinde, şaşılık, göz kapağının düşmesi, şiddetli baş ağrıları gibi yan etkilerin yanında ciddi enfeksiyonlar gibi birçok sağlık problemi ile karşılaşabilirsiniz.

Ucuz botoks bu yüzden pahalıdır ve bedeli sağlığınızdır.

Not: Bu uyarıyı yapmamızın sebebi kliniğimizi öne çıkarmak değildir. Antalya’da kliniğimiz dışında işini layığıyla yaptığına inandığımız dermatologlar ve plastik cerrahlar vardır