Saç Nakli Yaptıran Ünlüler

Saç Nakli Yaptıran Ünlüler

Saç nakli yaptırmayı düşünüyorsanız, muhtemelen başka kimlerin (ünlüler) yaptırdığını görmek için internete şöyle bir göz gezdiriyorsunuzdur. Ya da zaten bir saç nakli sürecine girdiyseniz ve bu konuda biraz utanıyorsanız sakın çekinmeyin. Bazı popüler ünlülerin çok başarılı saç nakil işlemi yaptırdıklarını bilerek rahatlayabilirsiniz.

Sporcular, Hollywood film yıldızları, müzik dünyasından modeller ve ünlüler. Bu sayılanların tamamı kendilerini usta cerrahlara emanet ettiler.

Öyle görünüyor ki, şöhret ve servet özgüven ve mutluluk anlamına gelmiyor, aynı bizim gibi onların da düzeltmek istedikleri ve kafalarına taktıkları yerleri olabiliyor.

Ayrıca saç nakli artık ünlü ve zengin insanların tekelinde değil. Bizimki gibi kliniklerle, bu karmaşık prosedür artık çok daha geniş bir kitleye veya “normal” açık olarak sizleri de dahil edebiliyor.

Öyleyse, John Travolta veya Nicolas Cage'in, ya da kimlerin bu uygulamayı yaptırdığını merak ediyorsanız, ünlülerin saç nakli ile ilgili gerçeklerine bakalım...

1 . Wayne Rooney

Her ne kadar ilk saç naklini yaptıran o olmasa da, İngiliz futbol yıldızı Wayne Rooney, saç naklini ana akım haline getiren ilk kişi oldu. Wayne, 2011'de ilk saç naklini gerçekleştirdi ve o zamandan beri daha fazla tedavi gördüğü söylentisi yayıldı (ikinci bir saç nakli, erkek tipi saç kaybı devam edip kafa derisi boyunca yayıldıkça normaldir).

Takım arkadaşları tarafından Bobby Charlton takma adıyla anılsa da, saç ektirdiği konusunda dürüst davrandı.

Saç naklinden sonra, Wayne dönüşümü ile ilgili görüntüleri paylaştı ve şöyle dedi:

“Sadece tüm takipçilerime saç nakli yaptırdığım konusunu doğrulamak istiyorum. 25 yaşındayım ve saçlarımı kaybediyorum, neden olmasın? Sonuçtan memnun kaldım. ”

Görenlerin bayıldığını ve hala biraz şişlik ve morluklarının olduğunu söyleyerek nükteyle ekliyor:” “Herkes iyi bir saç jölesi tavsiye ediyor… ha ha?”

Takım arkadaşlarının ve toplumun kendisine isim takıp alay etmesini hoş görmesek de, hayranlarına yaptığı açıklamayı ve özgüvenini son derece sevindirici buluyoruz.

2 . Robbie Williams

Kendi ifadeleriyle ihtiyacı olmadığını söylemesine rağmen, Robbie Williams da saç ektirdiğini itiraf eden ünlülerdendir. Belki de Los Angeles’ta olduğundan, ihtiyaç hissetmesinden , sıkıldığından ya da saçlarını güçlendirmek için bu yolu seçmiştir. Her şeyden öte önündeki koyu renk saçları ve beyaz çizgileriyle, muhtemelen korumak istediği kendine özgü bir saç çizgisi vardır. Kim bilir?

Tek bildiğimiz, bu listede yer alan diğer tüm erkekler gibi, günümüzde meme büyütme veya liposuction gibi saç nakli de tercih edilen elektif cerrahi prosedürlerindendir.

3 . Sir Elton John

Saç nakli ünlüleri onur listemizin bir başka muhteşem üyesi ise, Sir Elton John’dur. Onun saç nakli hikayesi, 90’larda Wayne Rooney’in saçlarını kaybetmesinden sonra başlamıştır. Ancak bazı nedenlerden dolayı saç naklinden bahsettiğimizde Elton John’un adı listede zikredilmemekte. Belki de uzun zaman önce onu inanılmaz derece gür saçlı hatırlamadığımızdandır.

Bununla birlikte zamanda geriye gittiğimizde, o günlerde onunla alay edildiğini görebiliriz. Belki de eskiden bu işlem iyi bilinmediğindendir. Ancak o zamanlar çok yeni bir prosedür olan FUT veya şerit tipi saç nakli, onun için iyi bir yöntemdi. Alkol ve uyuşturucu bağımlılığı için tedavi gördükten sonra işlemi yaptırdığı düşünülüyordu. O sırada yeni edindiği fikri özgürlük ve ideal kilolu imajını, neden yeni ve daha dolgun saçlarla taçlandırmasın ki?

4 . John Travolta

Hollywood yıldızı John Travolta, peruk kullanan ve saçlarını kaybettiği sır olmayan efsanelerden biriydi. Peki saç ektirdi mi? Bunu medyada hiç dillendirmediği için bilemiyoruz fakat öyle olduğu aşikar. Her iki durumda da bu bizi ilgilendirmiyor, ama onun yaşına rağmen harika göründüğünü biliyoruz.

5 . Jamie Foxx

En iyi Hollywood oyuncularından olan Jamie Foxx'un saç nakli yapıp yapmadığı bilinmiyor, ancak spekülasyonlar bunun sadece Kafkas ya da İspanyol saçları için olmadığını kanıtlıyor. Afro Karyip saçı, saç nakli için idealdir. Jamie Foxx’u işaret eden deliller, 40’lı yaşlarına eriştiğinde yani 2007’de saçlarındaki gürleşmeydi. Aynı zamanda kafa derisine yeni bir kabile dövmesi yaptırdı. 2007 yılında, saç nakli prosedürleri FUT yöntemi ile gerçekleştirildi. FUT saç nakli yöntemi aynı zamanda şerit yöntemi olarak da bilinir. Çünkü sağlıklı kıl foliküllerini ayıklamak için kafa derisinin arkasından deri şeritlerinin çıkarılması gerekir. Bu işlem genellikle kafa derisinin, bir kulak arkasından diğer kulağın arkasına kadar uzun ve dar bir iz bırakır. Jamie'nin yeni dövmesinin olduğu yer ... (Bunun tersine, bugün kullandığımız yeni FUE yöntemi, cilt şeritlerini çıkarmaya gerek kalmadan saç köklerini çıkarır ve ardında neredeyse hiç iz bırakmaz.)

6 . Nicolas Cage

Saçlarının ardındaki gerçeklerin bir gizeme dönüştüğü bir başka saygın Hollywood yıldızı. 2011'de Nicolas Cage'in saç nakli yaptırmış olabileceği söylentileri çıktı ancak bundan emin değiliz. Uzman bir göz gürleşmede kesin bir değişiklik görebilir, ancak gerçek saç çizgisi çok çarpıcı şekilde değişmemiş gibi görünmektedir. FUE saç nakli ile inanılmaz derecede güçlü bir saç çizgisi elde edebilirsiniz ancak Nicolas Cage'in bu işlemi yaptırdığından emin olamadık.

7 . Mel Gibson

Film yıldızı ve Hollywood efsanesi Mel Gibson'ın saçları, hatırlayabildiğimiz kadarıyla saç ektirme söylentilerine konu olmuştur. En iyi saç nakli uzmanları, yıllardır uzman görüşlerini aktardılar ve hepsi bu ünlünün saçlarının cerrahi olarak geliştirildiği konusunda hemfikirler. Ancak cerrahi bir prosedürü ne reddeden ne de teyid eden hiç kimse olmadığından, asla kesin olarak bilemeyeceğimizi düşünüyoruz. Fakat yaşlanan bir erkek olarak kesinlikle iyi bir saç tipine sahip olduğundan eminiz.

8. Gordon Ramsay

Ünlü İngiliz şef Gordon Ramsay, 2011'de saç nakli yaptırmak için Los Angeles'a gitti. Birçok erkekte olduğu gibi o zamandan beri takip eden seansları olduğu düşünülüyordu. Ve şimdi o muhteşem bir sarışın!

Ne yazık ki Gordon, ilk saç naklinden sonra, oldukça yaygın bir yan etki olan yüz şişmesi problemi yaşadı. Biraz endişe verici bir durumdu. Muhtemelen kullanılan anesteziye karşı alerjik bir reaksiyondu. Tüm saygın saç cerrahisi kliniklerinde olduğu gibi, tüm cerrahlarımız bir işlem sırasında bu durum gerçekleşirse ne yapmaları gerektiği konusunda eğitilmiştir ve çok fazla endişelenecek bir şey değildir.

9. Rafael Nadal

İspanyol tenis efsanesi Rafael Nadal, 30 yaşındayken 2016 yılında bir saç nakli işlemi yaptırdı. Rafa'nın saçı maç devrelerinde alay konusu olmuştu. İngiliz tenisçi Andy Murray bile, kimin önce saçlarını kaybedeceği konusunda tweetler atıyordu. Rafa'nın FUE saç nakil işlemi, diğer spor yıldızı Wayne Rooney ile aynıydı ve burada uzman kliniğimizde sunduğumuz işlemdi.

10. Tom Hanks

Herkesin favori aktörü Tom Hanks, her zaman oldukça yüksek bir saç çizgisine sahipti, ancak son yıllarda, yan taraflardaki saçlarının geri çekilmesine rağmen, ön tarafların biraz daha gür ve sağlıklı olduğu görünüyor. Bu yüzden saç derisinin önüne, saç nakli ile hafif bir dokunuş yapıldığı söyleniyor. John Travolta'da olduğu gibi kesin olarak söyleyemeyiz. Gerçekten de bunu bir sır olarak saklamak istiyorlarsa neden spekülasyon yapalım ki? Ama kesin olarak söylemeliyiz ki, her ikisi de işlem yaptırdıysa, harika bir iş çıkarmışlar!

11. Calum Best

Ayrıca, 2012'den beri üç kez saç nakli yaptıran model, TV sunucusu ve aktör Calum Best'i de selamlamak isteriz. Yaptırdığı işlemlerle, kendisine olan güveninin arttığını ve daha önce almak istemediği rol ve işlere girişerek hayatının değiştiğini ifade etti. “kendime olan saygımdaki fark ölçülemez” dedi.

Calum da tıpkı Wayne gibi, saç nakli için FUE (Follicular Unit Extraction) yöntemine başvurdu. Bu, DK Hair Klinik'te kullandığımız yöntemdir. Daha az müdahale gerektiren, daha hızlı iyileşme sağlayan, az ya da hiç yara izi bırakmayan ve eski FUT (Foliküler Ünite Transplantasyonu) ya da “strip” yönteminden daha önemli saç nakli seçeneği olarak görülür. Calum ayrıca, yaşı ilerledikçe insanların onun hakkında ne düşündüğünü daha az önemsediğini de itiraf etti. İşte bu yüzden işlemin üç kez yapılmasına karar verme konusunda çok dürüst davrandı. Senin saçın, senin seçimindir Calum!

12. Jason Gardiner

Dancing on Ice adlı İngiliz televizyon programı hayranı iseniz, o zaman jüri üyesi Jason Gardiner'ı tanıyacaksınız. Onun saç nakil işlemi, belki de saç kaybını gizlemek için tamamen traş edilmiş bir kafadan, şimdiki gür saçlı güzel kafaya dönüşümün en güzel örneklerinden biridir. Jason saç kaybının ona neler hissettirdiğini açıkça dile getirmektedir.Tüm kafasını kaplayan karıncalanma hissiyle gelişmekte olan ekili saçlarını ve kazanma duygusunu karşılaştırdığında, gerçek anlamda daha fazla mutlu olamayacağını söylemiştir.

Moda yorumcusu Jason 32 yaşında saçlarını kaybetmeye başladı ve bu durumun fark edilmesi çok uzun sürmedi. Çekici olmadığını hissetti ve ona yardım edebilecek her türlü losyonu ve iksiri aradı, ancak tüm bunlar bir işe yaramadı. Hatta kafa derisine yapışan, kendiyle özdeşleşen “yüzücü başlığı”nı bile denedi. Fakat ne yazık ki, bu yöntem birkaç gün içinde acı verici bir enfeksiyona neden oldu. Birkaç yıl sonra hayatını değiştiren saç nakline karar verdi. Bravo Jason!

13. Louis Walsh

Başka bir TV programı jürisi olan Louis Walsh 2011 yılında saç nakli yaptırdığını ilan etti. Yaşı burada bahsettiğimiz bazı yıldızlardan daha büyük olabilir ama hiçbir şekilde onun saçlarını kaybetmeyi kabulleneceği anlamına gelmez. (Louis 60’lı yaşlarında ve bu cesur adımı attığında 59 yaşındaydı.)

Efsaneye göre, gür saçlarıyla tanınan X Factor programı yetkililerinden Simon Cowell, Louis’i saçlarını kaybettiği konusunda uyarmıştı. Louis bu konuda biraz direnmişti ancak yüksek çözünürlüklü televizyonda başının arkasını gördükten sonra saç nakli işlemi yaptırmaya karar verdi. Hatta şakayla karışık, bunun sadece bir "bakım-onarım" uygulaması olduğunu ve X Factor'daki işini sürdürmek için yaptırdığını söyledi. Sebepleri ne olursa olsun, bizce harika görünüyor.

14. Jason Donovan

90'lı yılların pin up yıldızı, aktörü, şarkıcısı ve şimdinin radyo DJ’i Jason Donovan, saç nakli yaptırdığını 2012 yılında bir talk şovda itiraf etti. Sadece kendisi için yaptırdığını ve başka bir sebebi olmadığını söyleyerek bu kararını duyurma ihtiyacını hiç hissetmediğini de ekledi. Ancak TV talk show sunucusu Piers Morgan yakasından düşmeyince, kendi deyimiyle “delirdiğini” ve karar verdiğini itiraf etti. Ve biz bu işlemin normal olduğunu anlatan ve saç kaybı sorununu çözmek için adım atmadaki sorunların ortadan kaldırılmasına yardımcı olan herkesin kutlanması gerektiğini düşünüyoruz.

15. Bono

Başka bir soru işareti ise, U2 şarkıcısı Bono'nun başına bela oluyor. Bono, renkli gözlükleri ve baştan aşağı deri tarzıyla, her zaman kendine özgü bir stile sahipti ve saçı her zaman bunun bir parçasıydı. Ancak dürüst olmak gerekirse saçlar bu konunun dışında kalıyor. Bazıları Bono'nun kesinlikle saç nakli yaptırdığını söylüyor. Diğerleri ise İrlandalı rock starın terli saçlarıyla sahnede çekilen fotoğraflarının sahne dışında çekilmiş diğer resimlerle karşılaştırıldığında (tıpkı mısır tarlalarında olduğu gibi kafa derisi görünüyordu) sahnedeki saçlarının yoğun bir şekilde dökülmüş olduğunu, diğerlerinin ise daha iyi olduğunu söylüyorlar.

16. Darren Gough

Kriket oyuncusu Darren Gough, saç dökülmesi ameliyatlarının bir savunucusu ve elçisidir. Prosedürünün tamamen ağrısız olduğunu, günlük hayatı etkilemediğini ve tamamen fark edilemeyeceğini söylemiştir. İşlemden önce ve sonra resimlerinde anlaşılacağı gibi, FUE saç naklinden inanılmaz sonuçlar elde ettiğini ve saç restorasyon işlemi yaptıran kriket oyuncusu Shane Warne'den ilham aldığını ifade etmiştir. Geçmişte, “Warnie” nin ondan daha büyük olduğunu, sadece onun izinden gittiğini söylemiştir.

17. Jude Law

Son olarak, Jude Law’in saçına bakmadan saç nakil işlemi yaptıran (ya da öyle yaptırdığı söylenen) erkek yoktur. Aktör, pek çokları gibi, 2013 yılında ön ve yan kısımlarda kısa saç nakli ile fotoğraflandı ve daha sonra 2014 yılında ise“tam saçlı” görünmeye başladı. Oyuncu, saç nakli yaptırıp yaptırmadığına dair kamuoyuna konuşmadı, ancak daha uzun ve zekice şekillendirilmiş saçları, durumu açıkça ortaya koyuyordu. Ama Jude eğer saç nakli yaptırmak istersen yardım etmekten mutluluk duyarız!

Tüm bu Hollywood, spor ve müzik yıldızları, farklı kültürel geçmişlerden, farklı dönemlerden gelmektedirler. Saç nakli ameliyatı geçirdiklerinde yaşları farklıydı. Ama hepsinin ortak olduğu bir nokta var, erkek tipi saç kaybı (Robbie Williams hariç) ve bu konuda bir şeyler yapmak istiyorlardı.

Peruklar, atkılar, şapkalar, spreyler ve ilaçlar saç dökülmesine yardımcı olabilir, ancak saç nakli rahatlamak, kendine çeki düzen vermek ve yeni saçlara kavuşmak için en iyi seçenektir (ve elbette ki yapmak isteyeceğiniz tüm bu stil çalışmaları için yeni saçlarınızın büyümeye başlaması gerekir).

Saç nakli artık sadece film yıldızlarına has ve ulaşılmaz bir işlem değildir. Saçınızı kaybetmeye başladıysanız ve saç nakli yaptırmayı düşünüyorsanız, Antalya'daki DK Hair Klinik'te, uzman saç cerrahımızın neler yapabileceğini görmek için ücretsiz çevrimiçi danışmanlığımıza başvurabilirsiniz. Tıpkı diğer ünlülerimiz gibi, saç nakli hayatınızı değiştirebilir.