Türkiye'deki En İyi Saç Ekim Doktoru Kimdir ?

Türkiye'deki En İyi Saç Ekim Doktoru Kimdir ?

Eğer Türkiye’de saç nakli yaptırmayı düşünüyorsanız, mümkün olan en iyi araştırmayı yapmış olmalısınız. Saç nakil işleminin ne kadar sürdüğü, iyileşme süresinin ne kadar olduğu, hangi seçeneğin kendiniz için en uygun olduğu, türünden sorularınız olacaktır (aslında düşündüğünüzden çok daha az.)

Bu soruları sormakta haklısınız. Konuya ilişkin ön bilgi edinmeden, saç ekimine ya da başka bir cerrahi işleme tabi tutulmamanız gerektiğini ilk söyleyen biz olacağız. Konsültasyon sürecinde, daha kapıdan geçerken paranızı alacak olan bazı saç restorasyon klinikleri var. Ancak biz her hastanın farklı olduğuna ve bir birey olarak tedavi edilmesi gerektiğine inanıyoruz.

İnternette tüm sorularımızın cevapları sadece birkaç tık ötede. Gece boyunca “penguenlerin dizleri var mı” (evet, gerçekten - görünüşe göre Google içinde, bu soru için her ay 18.000'den fazla arama yapılıyor) ya da “Türkiye'deki en iyi saç nakli cerrahi kimdir? “araması yapabilirsiniz.

Bir İnsanı En İyi Saç Ekimi Cerrahı Haline Getiren Şey Nedir?

Şaşırtıcı bir şekilde bu son sorunun cevabı penguenlerin dizleri meselesinden biraz daha zordur. Takdir edilmelidir ki bu biraz öznel bir cevap olacaktır. Türkiye'de saç nakli prosedürlerini gerçekleştiren en iyi cerrah için resmi bir kurul bulunmamaktadır. En iyi ülke, en iyi araba ya da en iyi şarkı olmadığı gibi. İnsanların fikirleri ve favorileri olabilir ve bazı şeyler için mükemmel ödül törenleri düzenlenip onaylar alınabilir, ancak bunlar asla % 100 tarafsız olamaz.

Size en iyisi olduğumuzu söyleyemeyiz. Biz buna inanıyoruz, çünkü en iyi olduğunu iddia eden tüm klinikler gibi biz de buna inanıyoruz. Tam tersi olsaydı bu işi yapmanın ne anlamı olurdu ki?

Ancak size en iyi saç nakil kliniği olmak için nasıl çaba gösterdiğimizi ve ne yapabildiğimizi söyleyebiliriz.

ISHRS Üyesiyiz

DK Hair Klinik olarak Uluslararası Saç Nakli Cerrahisi Derneği yani ISHRS üyesiyiz. ISHRS kar amacı gütmeyen küresel bir tıbbi kuruluştur. Bu kuruluş, saç dökülme tedavisi ve restorasyonu konusunda önde gelen otorite olarak kabul edilir ve saygındır.

Herhangi bir saç nakli prosedürünün tam eğitimli ve deneyimli bir cerrahi ekip tarafından yapılması çok önemlidir.

ISHRS'ye kayıtlı olmayan bir saç cerrahı veya kliniğine başvurmamanız çok önemlidir. Böyle bir klinikteki işlem hem çok para kaybettirir hem de felaketle sonuçlanabilir.

Kurucu ve Lider Doktorumuz Dr. Meltem Şentürk, Yüksek Nitelikli, Sertifikalı ve Saygın bir Doktordur.

Meltem Şentürk, 1994 yılında doktorasını tamamlayıp,. 2000 yılında dermatoloji alanında uzman olarak çalışmıştır.

2000-2009 yılları arasında, 2002 yılında çalıştığı Antalya Devlet Hastanesi’nden, kişisel olarak kurduğu DK Klinik'teki çalışmalarına yoğunlaşmak amacıyla ayrılmıştır.

Uluslararası Saç Restorasyonu Cerrahisi (ISHRS) üyesidir. Daha önce de belirttiğimiz gibi ISHRS, saç dökülmesi tedavisi ile ilgili, önde gelen küresel bir kurumdur. Meltem Şentürk, saç nakil prosedürleri, teknikleri ve teknolojisindeki gelişmelerden tam olarak haberdar olan bir doktordur.

Şentürk ve DK Hair Klinik'te çalışan ekibin tamamı aşağıdaki kurumlarda kayıtlıdır:

• Uluslararası Saç Restorasyonu Cerrahisi (ISHRS)
• Avrupa Dermatoloji ve Venereoloji Akademisi (EADV)
• Avrupa Kozmetik ve Estetik Dermatoloji Derneği (ESCAD)
• Türk Dermatoloji Derneği (TURKDERM)

Tüm bu saydıklarımız, sizin için olmasa da, bizim için çok şey ifade ediyor. Güvenilir ve profesyonel bir klinik olarak, aktif bir şekilde tanındığımız ve sonuç aldığımız anlamına geliyor.

Dr. Şentürk, aynı zamanda Dermato-Kozmetik Bilimler Sertifikası’nı alan ilk dermatologlardan biridir. Bu sertifika, dünya çapında saç nakli ameliyatı konusunda en iyi otoritelerden biri olarak kabul edilen Belçika Vrije Üniversitesi tarafından verilmektedir.

Herhangi bir noktada takım üyelerimizden en az birisi, uluslararası bir konferansta veya başka bir yerde, yeni beceriler edinmek ve eskilerini güncellemek için çaba sarfetmektedir. Her zaman heyecan verici bir şekilde, saç nakli biliminin ve teknolojisinin ilerleyişi olarak sunduğumuz ürünleri nasıl geliştirebileceğimize dair haberlerle geri dönmektedirler.

Dr. Şentürk de açıklık ve şeffaflık konusunda ısrarcıdır. Bu özellikler DK Hair Klinik kültüründe de yer almaktadır. Yaşadığımız her türlü sorunu tartıştığımız ve çözüme kavuşturduğumuz düzenli ekip toplantılarımız mevcuttur. Örneğin; bir ekipmandan beklenen sonucu alamazsak başka bir alternatif bulmaya çalışmaktayız. Bunlar bizim saç nakli işlemlerinde kullandığımız cerrahi eldivenler kadar önemsiz ya da delici aletler kadar büyük olabilir.

Bizim en önemli varlığımız sizsiniz ve yaşadığınız deneyimi kurucumuzun gözetimi altında mükemmel bir hale getirmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.

Cerrahi Saç Nakli Prosedürlerinin Altın Standardını Kullanıyoruz

Doğal olarak, size en iyi saç nakli sonuçlarını sunmak istiyoruz. Bu her zaman saç nakli Altın Standardını kullandığımız anlamına gelmektedir - Foliküler Ünite Ekstraksiyonu veya FUE yöntemi.- Bu yöntem, cerrahınızın, foliküllerin daha güçlü olduğu kafa derisinin arkasından tek bir foliküler ünite çıkarmak için küçük bir delme aleti kullanmasını ve bunları yeni saç büyümesine ihtiyaç duyduğunuz kafa derisinin ön, üst ve yanlarına doğrudan nakledilmesini içermektedir. (Bir foliküler ünite dört veya beş kıl folikülü ve 20'ye kadar kıl içeren kafa derisinden alınan küçük bir kesittir). Bazı daha az gelişmiş saç restorasyon klinikleri, hala eski Foliküler Ünite Transplantasyonu veya FUT yöntemini kullanmaktadırlar. Bu aynı zamanda şerit alma yöntemi olarak bilinir. Uzun, ince bir deri şeridinin kafa derisinin arkasından, genellikle bir kulaktan diğer kulağa kadar çıkarılmasını içerir. Cerrahi ekipler daha sonra bu şeritten foliküler üniteleri çıkarır, hazırlar ve daha sonra bunları kafa derisinin gerekli bölgelerine nakleder.

Bu yönteme minnettarız. Bu yöntemi geliştiren daha önceki saç nakli cerrahlarının bilimsel öncülüğü olmasaydı, bu gün burada olmazdık. Ancak bilim, teknoloji, anlayış ilerledi ve FUT yöntemi artık güncelliğini yitirdi.

Öyle görünüyor ki bu tür cerrahi prosedürler, başın arkasında uzun ve ince bir iz bırakacaklar. Saçlarınızı uzatmadığınız sürece bu izler bir süre için görünür halde kalacaktır. FUE ile yara izi büyük ölçüde küçültülür. Yaranın eski FUT yöntemiyle olduğu gibi iyileşmesi için birkaç hafta yerine, FUE prosedürümüz de küçük yaraların iyileşmesi sadece iki ila üç gün sürmektedir. En kısa saçlarda bile yara izleri görünmeyecektir.

Ayrıca FUE yöntemimizle, cerrahınız ve ekibiniz, başınızın arkasındaki verici alandan düşük kaliteli foliküler üniteler çıkarmayacaktır. Şerit alma yöntemi ile cerrahın zayıf foliküler üniteyi güçlü bir şekilde almaktan başka çaresi yoktur. Çünkü hepsi uzun bir şeritte bir araya getirilir.

Daha fazla bilgi için, FUE ve FUT Saç Nakli Arasındaki Fark hakkındaki makalemizi okuyun.

Eskiden yöntemler bu kadar gelişmiş değildi. İster inanın ister inanmayın, saç nakli tarihi 1822'ye dayanmaktadır! Hikaye Almanya’da başladı ve Dr. Dieffenbach adlı ileri görüşlü bir doktor, bacaklar gibi vücudun tüylü bir kısmından saç almanın ve saçsız bir kafa derisi gibi daha az tüylü bir kısma transplante etmenin yolunu geliştirdi. Yani önceki nesiller de tıpkı sizin gibi saçlarını kaybetmekten endişe duyuyorlardı. O günlerde Dr. Dieffenbach'ın da hayvan tüyleri kullandığı düşünüldü…

Dr. Dieffenbach, yenilikçi düşüncelerinize ve fikirlerinize hayranlık duyuyoruz, ancak DK Hair Klinik'te altın standardına bağlı kaldığımızdan dolayı çok memnunuz.

DK Klinik, Tedaviniz ile ilgili Size Nasıl Yardımcı Olacak?

Böylelikle, mükemmel lider cerrahımız ve klinik ekibimiz hakkında ve en iyi saç nakli prosedürlerini nasıl kullandığımızı anlatmış olduk. Şimdi uyguladığımız bakım ile ilgili bilgileri öğrenmeye ne dersiniz? İşlem konusunda harika olabiliriz, ancak bakım süreci de son derece önemlidir.

Kafa karıştırıcı fiyatlandırma paketlerine veya gizli ekstralara asla itibar etmeyiz.

DK Hair Klinik'te cerrahi bir saç nakli işlemi yaptırdığınızda, tam olarak ne elde ettiğinizi bileceksiniz. Her şey dahil sabit fiyatımız £ 2.000 tutarındadır ve aşağıdakileri içerir:

• Saç naklinde Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) yöntemiyle sınırsız sayıda saç grefti.
• Cerrahın zamanı, klinik alanı ve ekipmanı, anestezi ilaçları ve yüksek eğitimli, deneyimli klinik personeli
• Saç naklinizi yeni nakledilen folikülleri kabul etmeye hazırlamak için bir Plateletten Zengin Plazma (PRP) tedavisi
• Butik ortağımız otelde üç veya dört gece konaklama
• Her sabah kahvaltı
• Havaalanına, kliniğe ve otele ulaşım
• Bakım, bakım ve yine bakım.

Bakım, bu işlemin son derece önemli bir parçasıdır. ( Şimdiye kadar bunu tahmin etmiş olmalısınız.) Bazı klinikler, işleminiz bittiği an sizi yolculayıp, bakım unsurunu gözardı edebilirler. Ancak biz öyle değiliz. İşlemden sonra, özellikle de bu ilk saç nakliniz ise sorularınız ve endişeleriniz olabileceğini biliyoruz.

İşte bu yüzden bakımınız için çok zaman ve çaba harcıyoruz. Bir ya da iki günlüğüne bizimle kalmanız olasıdır. Bu nedenle, Antalya'da olduğunuz her an, saç nakil işleminiz ile ilgili her şeyi tartışmak için kişisel ve özel sağlık uzmanınızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu kafa derinizi korumak için nasıl uyumanız gerektiğine dair önemsiz gibi görünen bir tavsiye bile olabilir. (Aslında çok önemlidir). Ya da yaşadığınız herhangi bir ağrıyı veya emin olmadığınız belirtileri tartışmak olabilir. Bize güvenin, bu konuda daha önce hiç görmediğimiz bir şey yoktur, bu nedenle aklınıza gelen tüm soruları, daha önce defalarca duymuşuzdur. Asla utanıp çekinmeyin!

Mesele bununla bitmeyecektir. İngiltere'ye döndüğünüzde, yine bizimle iletişime geçebilirsiniz. WhatsApp vasıtası ile eğitimli ve tecrübeli bir uzmandan, uzman ve kişiselleştirilmiş desteğe erişim hakkınız olacaktır.

İhtiyacınız olan tüm saç losyonları, şampuanlar ve ağrı kesici ilaçlarla tamamen donanımlı olacaksınız. Daha da fazlası, yeni saç gelişiminiz ve kafa derinizin sağlığını desteklemek için ihtiyacınız olan tüm bilgileri size vereceğimizden emin olabilirsiniz.

AQICS Metodu'na Bağlıyız

Sürekli olarak geliştirdiğimiz ve hastalarımıza en iyi deneyimi ve sonuçları sağlamaya çalıştığımız anlamına gelen katı kurallara uymaktan gurur duyuyoruz.

AQICS Estetik, Kalite, İyileştirme, Kontrol ve Bilim anlamına gelir. Bu alanların her birinde daha fazlası var:

Estetik:

Hastalarımızın tamamının sadece daha iyi bir görünüm istediğini biliyoruz, bu sebeple her saç nakil işlemi, bu kişinin estetiğini en üst düzeye çıkarmak için gerçekleştirilir. Bunu bilim ve sanatın bir harmanı olarak kabul ediyoruz.

Hiçbir hastamız, bizim uzmanlarımızla neyi başarmak istedikleri ve neleri başarabileceğimiz konusunda derinlemesine bir tartışma yapmadan, bir saç nakil işlemi yaptırmayacaklardır. Saç nakli söz konusu olduğunda, herkese uyan bir kalıptan söz edilemez.

Kalite:

Kalitede niceliğe öncelik veriyoruz. Örneğin; bir günde 5.000 saç kökünün kafa derisi için iyi olduğunu düşünmüyoruz. Bu bir şok ya da travmaya neden olabilir, bu yüzden daha fazla hastayı bir günlük randevu cenderesine sıkıştırmak yerine, iki günde bir hastalarımızı takip ediyoruz.

Gelişme:

Saç nakli prosedürlerimize sürekli olarak gelişmiş teknolojiler ekliyoruz. Örneğin; iyileşme süresini azaltmak ve gelişimini hızlandırmak için Punch Aleti Greftleme Tekniğimizin yanında Plateletten Zengin Plazma (PRP) tedavisi kullanıyoruz. Bu teknik, saç köklerini besleyerek daha başarılı sonuç almamızı sağlar.

Kontrol:

Tüm prosedürlerimiz ve personelimiz en sıkı kontrollere tabidir ve cerrahlarımız en son teknolojilerle rutin bir biçimde, güncel ve düzenli ulusal ve uluslararası saç nakli konferanslarında bulunmaktadırlar.

Bilim:

Titiz bilimsel araştırmadan geçmeyen ve klinik olarak kanıtlanmayan hiç bir ürünü kullanmamaktayız. Ayrıca kendi bilimsel araştırmamızı gerçekleştirerek, saç nakli için çıtayı yüksek tutmaya yardımcı olmak için dünyanın dört bir yanındaki kliniklere sunuyoruz. Yaptığımız her şey bilimden ilham almaktadır.

Neden DK Saç Nakli Kliniği?

Bizi güzel şehir Antalya’nın en eski dermatoloji kliniklerinden biri haline getiren Kardeş kliniğimiz DK Klinik, 2002 yılında kapılarını açmıştır. Onbinlerce insanın görünümünü, güvenini ve hayatlarını iyileştirmeye yardımcı olduk.

Tüm hastalarımıza Standart olarak sunduğumuz bazı faktörler şunlardır:

• Uzman personel, saç nakli cerrahları, dermatologlar ve saç nakli tekniklerinde kayıtlı hemşireler de dahil olmak üzere kendi alanlarındaki tüm uzmanlar.
• Yapılan herhangi bir cerrahi çalışmadan önce tam bir konsültasyon, donör alanının uygunluğu (normalde başın arkasında, greftlerin alındığı yer), alıcı alanın kullanılabilirliği (Genellikle, greftlerin nakledildiği başın üst ve ön kısmı), saç foliküllerinin sağlığı, gerekli olan greft sayısı ve elde edilebilecek en iyi saç stilini inceleme.
• Kurucumuzun ve tecrübeli gözde doktorumuz Meltem Şentürk’ün gözetiminde gerçekleştirilen tüm işlemler.
• Mikroskopik saç analizi, lazer hassas saç çizgisi tasarımı ve saç folikülleri için ideal alıcı bölgelerini sağlayan yüksek hassasiyette safir bıçakları içeren bilimsel olarak kanıtlanmış teknikler ve ekipmanlar. Ayrıca, gerekli olana kadar greftleri depolamak için klinik olarak kanıtlanmış bir fizyolojik salin solüsyonu kullanıyoruz ve bu da insan organlarının nakledilmeden önce saklandığı solüsyona benzemektedir.
• Beklenmedik maliyetler yoktur. Ücretlerimiz, nakil, cerrah ve cerrahi ekibin masraflarından, ihtiyacınız olan kan testlerine ve sonrasında ihtiyaç duyacağınız özel şampuanlar, losyonlar, ilaçlar, giyinme, saç bantları ve şapkalara kadar her şeyi içerir. Ek giderlerle sizi asla şaşırtmayız.
• Saç nakli işleminden sonra, verici bölgenizin ilerleyişini, saç dökülmesini ve genel sağlığını kontrol etmek için, önemli dönemlerde sizinle temas kurmak da dahil olmak üzere, istisnai bakım.
• Ayrıca, daha sonra başvurmak üzere, işlemden önce ve sonra fotoğrafları da dahil olmak üzere tam kayıtlarımızı saklarız.
• Kalite, hasta anketleri ve gizli müşteri sistemi tarafından desteklenmektedir. Sürekli olarak, gelişmemize yardımcı olacak tüm geri bildirimleri kullanırız.

Saç Nakli İşlemini En İyi Yapan Unsur Nedir?

Başarılı bir saç naklini oluşturmanın en önemli yollarından biri, siz ve saç cerrahınız arasındaki iletişimdir. Her ne kadar saç cerrahlarımız yüksek vasıflı ve tecrübeli olsalar da, tam olarak aradığınız şeyin ne olduğunu iyice açıklayabilmelisiniz.

Saç restorasyon uzmanlarımız abartılı açıklamalarda bulunmazlar. Neleri başarabilecekleri konusunda dürüstlerdir ve dediklerini yaparlar. Bu, saçlarınızın hala azalmakta olup olmadığına, saç foliküllerinin kafa derisinin arkasındaki gücüne ve mevcut saç dökülme düzeyinize bağlı olacaktır. (Bu saç kökleri, söz konusu bölgeden toplanarak, saç dökülmesi bulunan kafa derisinin ön, üst ve yan taraflarına geri nakledileceklerdir.)

Bu iki yönlü iletişim, size saç naklinin başarı oranı hakkında tamamen doğru bilgi verecektir. Ayrıca prosedürün nasıl devam edeceğini ve ne bekleyebileceğinizi de anlayacaksınız.

Bu arada, mümkün olan en iyi bakımı ve en iyi sonuçları sunmak bize gurur vermektedir. Zaten yukarıda adı geçen cerrahımız Dr. Meltem Şentürk'ün alanında ne kadar saygın bir uzman olduğunu ve saç nakli prosedürü için altın standart tekniğini nasıl kullandığımızı okudunuz.

Peki size en iyi hizmeti sunduğumuzun garantisini daha nasıl verebiliriz?

Tamamen Doğal Yeni Bir Saç Çizgisi Tasarlama

Saç nakli işlemi, hemen muhteşem saçlarla sonuçlanan sihirli ve geçici bir süreç değildir. Beceri, hassasiyet ve titiz planlama gerektirir. Bu planlamanın önemli bir kısmı yeni bir saç çizgisinin tasarımını içerir.

Eğer birçok hastamızda olduğu gibi, yıllarca başınızın önünde saçlarınız olmasaydı, bunu hayalinizde canlandırmak herhalde zor olurdu. Ama cerrahlarımız zaten bir adım öndeler. Sizi gördükleri anda yeni saç çizginizin nasıl görünmesi gerektiğini zihinlerinde detaylandırarak, ölçmeye başlıyorlar. Saç çizginiz, parmak izleriniz gibi size özeldir ve saçınızın kalınlığına, yüz şeklinize, göz şeklinize ve aradaki her şeye bağlıdır.

Belki de mükemmelin peşindesiniz, ama en son ne zaman kusursuz ve düz bir saç çizgisi gördünüz? Bir çocuğun oyuncak bebeğinde ya da düzgünce boyanmış bir lego karakterinde olabilir.

Zannediyoruz ki siz de öyle değilsiniz. Öyleyse izlenecek yol, doğallıktır. Doğal bir saç çizgisi neredeyse düzensizdir ve yukarı - aşağı doğru zarifçe hareket eder.Tabi ki keskin zig zaglar çizmez ama bir ya da iki saç folikülü ile başın tepesi boyunca süzülür. Doğal bir saç çizgisi, sık bir şekilde başlamaz. Bunun yerine, ince başlar ve kafa derisi boyunca ilerlerken giderek daha da kalınlaşır.

Saç çizginizin uzmanlarımızın ellerinde doğal görüneceğinden kesinlikle emin olabilirsiniz. Doğru saç çizgisini nasıl tasarlayacağımıza dair daha fazla bilgiye sahibiz. Nasıl ki sanatçılar gurur duydukları eserlerinin altına imzalarını atıyorlarsa, cerrahlarımız da “tuvalleriyle” yani operasyon teknikleriyle gurur duyuyorlar. Saç çizginize imza atmadan önce, emin olun kötü bir saç çizgisiyle buradan ayrılmanıza izin vermeyeceklerdir!

Türkiye'de Saç Nakli Hakkında Düşünürken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Heyecanlı değil mi? Neredeyse oradasın, neredeyse bir saç naklinin senin için olduğuna karar verdin. (Emin değilseniz, size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için ücretsiz online saç nakli danışmanlığımız için neden rezervasyon yaptırmıyorsunuz? Rezervasyon yapma zorunluluğunuz yoktur ve sizi asla zorlamayacağız, o halde ne kaybedersiniz ki?)

Umarız saçınızın burada yani DK Hair Klinik'te eski formuna geri dönmesi için kararınızı vermişsinizdir. (Eğer karar vermediyseniz, sizi en iyisi olduğumuza inandırmak için hala vaktimiz var).

Antalya’ya Uçuşlar

Başka nelere dikkat etmeniz gerekiyor? Uçak seyahatleri elbette mevcut. İngiltere'den Antalya'ya, Londra, Birmingham, Manchester, Newcastle, Edinburgh, Glasgow ve Belfast gibi en büyük havaalanları, kasabalar ve şehirlerden doğrudan uçabilirsiniz. Hava yolu ile sadece dört saat uzaktayız ve saç ekim rezervasyonunuzu yaptırırken (eğer varsa, rezervasyon yaptırdıktan sonra bize verin), uçuş bilgilerinizi havaalanımızdan direkt olarak kliniğe veya otelinize gidebilmeniz için, indiğiniz saate bağlı olarak sizden isteyeceğiz.

İsterseniz, birkaç gün dinlenmek ve büyük gün öncesi keşif yapmak için erken geliş düzenlemesi yapabilirsiniz. Antalya'nın turistlere sunduğu çok şey vardır. Yapmanız gereken tek şey, bizi haberdar etmek. Bize haber verin ki sizi havaalanında aramayalım…

Yanınıza Alacağınız Şeyler

Sıcak havalarda birkaç günlük bavul hazırlamak genelde kolaydır. Bunlar genellikle, pasaport, mayo, bazı süslü gece kıyafetleri ve birkaç iyi kitaptan ibarettir. Ancak saç nakli için güneşli ve sıcak Türkiye'ye seyahat etmek farklıdır. Her ne kadar güneş ışınları altında olsanız da, doğrudan güneş ışığında başınıza güneş banyosu yaptıramazsınız. Bu hiç kimsenin, güneşte yanmış bir saç derisi üzerinde yapılan saç naklini istemediğini gösterir! Daha sonra ilk birkaç hafta ve aylar boyunca doğrudan güneş ışığından uzak durmanız gerekecektir. Yeni nakledilen bu foliküllerin iyi bakılması gerekmektedir ve güneş ışığı genel olarak bizi iyi hissettiriyor olsa da saç derisi ve folikülleriniz bunun için size teşekkür etmeyecektir.

Bu nedenle bavulunuzu rahatlama için hazırlayın, ancak iç mekanlarda daha rahat edebileceğiniz bazı salon kıyafetlerini getirin.

Size saç derinizi güneşten korumak için giyebileceğiniz bir şapka temin edeceğiz ve nasıl takılıp çıkarılacağını göstereceğiz. Unutmayın, eve götürülecek şampuan ve losyonlar verilecek, bu yüzden dönüş uçuşu için sadece el bagajı rezervasyonu yaptırmayın. Bunları, çoğu uçuş için kabin bagajında izin verilen 100 ml'lik sıvı sınırının üzerinde olması olacağından beklemede kalacak bir kutuda toplamanız gerekir.

Ancak okuyacak iyi birşeyler getirmeyi unutmayın çünkü ortak otelimizde vakit geçirmek için birşeylere ihtiyacınız olabilir!

Türkiyede Medikal Turizmin Yükselişi

Birçok insan tıbbi tedaviler için yurtdışına gitmeyi tercih ediyor. Bunlar arasında kozmetik cerrahi işlemler, gülüşleri iyileştirmek için invazif diş tedavileri ve tabi ki saç ekim işlemleri bulunur. Neden olmasın? Sizi yüzlerce, hatta binlerce pound ödemekten kurtaracak uygun doktor ve kliniği bulun, İngiltere’deki tedavinin aynısını uygulayın. Üstelik uçuş ve konaklama da dahil olarak!

Artı Türkiye gibi bir yer seçmek demek, iyileşmek için güneşli, güzel ve rahatlatıcı yerler seçmek anlamına gelir. Birkaç gün daha rezervasyon yaptırırsanız, önceden de keşfedebilirsiniz.

Ayrıca bu günlerde birçok ülke, bakım standartlarını, temiz, profesyonel ve dezenfekte edilmiş çalışma alanlarına sahip olma yönünde geliştirmiştir. Diğerlerini bilemeyiz ama biz kendi adımıza, çok yüksek standartlarda çalıştığımızı söyleyebiliriz. Herşeyi hesaba katarsak, tıbbi tedavi için yurtdışına seyahat etmenin eskiye oranla çok daha iyi olduğu aşikardır.

Bilindiği gibi tıp turizmi bu nedenlerle yükseliştedir. Özellikle Türkiye. Türk hükümeti, ülke ekonomisini geliştirmek için, medikal turizmi arttırma çabalarına girmiştir. Bu sizin için ne ifade ediyor?

İyi soru!

Bu demektir ki, bizimki gibi kliniklerde durgunluk yoktur. Saklanamayız da. Zaten saklanmak ya da durmak istemiyoruz!

Her zaman hastalarımızın güvenliğini ve refahını (tıpkı sizin gibi insanlar) en üst düzeyde tuttuk. Türkiye’nin 2023 Vizyon Projesi olarak adlandırdığı işler, Türkiye’yi dünyanın her yerinden insanlara, profesyonel ve uygun maliyetli tıbbi tedavi için güvenilir bir yer haline getirmek de dahil olmak üzere büyük şeyleri hedeflemektedir.

Ayrıca, ucuz olması, düşük kalitede olduğu anlamına gelmez. Bilakis, ülkemizdeki klinik ve yaşamsal maliyetlerin düşük olması nedeniyle böyle tedaviler ucuzdur.

Türkiye'de Saç Ekim İşlemi Yaptiran Kaç Kişi Var?

En son rakamlar saç nakli için ayda 5000'den fazla insanın Türkiye'yi ziyaret ettiğini gösteriyor. Yani yalnız değilsiniz. Aslında Wired dergisine göre, Türkiye'ye müze ve turistik yerleri ziyaret eden insanları görmek ve saç nakli bandajlarını giymek oldukça yaygın. Bazı arkadaş grupları birbirini destekleyen takımlar olarak gelirler ve hepsinin aynı zamanda saç ekim işlemleri vardır. İnsanları yaşadıkları ortak deneyimler kadar birbirine bağlayan başka bir şey yoktur değil mi?!

DK Hair Klinik'e, tek başına, gruplar halinde ve eşleriyle birlikte gelen, hayallerinin saç çizgisini elde etmek için ortak bir hedefi olanlar akın akın geliyorlar. Biz de onların hayatlarını değiştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Her zaman gurur duyduğumuz gibi ilgili tüm kurumların gerektirdiği tüm ilgili belgelere ve denetimlere sahibiz. Bu yüzden daha fazla medikal turizm, daha fazla klinik ve daha fazla rekabet anlamına gelse de hepimiz işlem yaptıran herkesin güvenliği için varız.

Saç Dökülmesinin Nedenleri

Saç nakli işleminizi bizimle yaptırmanızın faydalarını daha fazla anlatmadan, bir süreliğine bizden bahsetmek yerine sizi konuşmamız gerektiğini düşündük. Eğer bu sitede en iyi cerrahı ve kliniği arıyorsanız, demek oluyor ki saçınız dökülmeye başladı ya da dökülmesinden endişe duyuyorsunuz.

Konuya vakıf olduğumuz kadarıyla saç dökülmesinin ne kadar rahatsız edici bir durum olduğunu biliyoruz. Yaşınız, cinsiyetiniz, teninizin rengi, cinsel tercihiniz, nereden geldiğiniz ya da işinizin hiç bir önemi yoktur. Saç dökülmesi üzücü bir durumdur. Kliniğimizde her yaşam biçimini görüyoruz. İnsanlar her türlü sebepten saçlarını kaybediyorlar. Biraz klişe olacak ama saç dökülmesinin yaşlanma ile bağlatısı vardır. Evet bu doğrudur. Ve çoğu durumda tıbbi olarak endişelenecek bir şey yoktur ve üstelik yalnız değilsiniz. Erkeklerin çoğunluğu % 85'i, 50'li yaşlarında, hafifçe azalan bir saç çizgisinden, tamamen açılmış alın bölgesine kadar, bir miktar saç kaybı yaşarlar.

Erkek Tipi Saç Kaybı

Erkeklerin saçlarını kaybetmelerinin en yaygın nedeni erkek tipi saç kaybıdır. Bunun sebebi, sinir bozucu erkek hormonu dihidrotestesteron ya da kısa adıyla DHT hormonudur. Erkekler yaşlandıkça vücutta DHT oluşur ve saç folikülleri ona daha fazla duyarlı hale gelir. Narin foliküller daha az besin alırlar ve bu da onları küçültüp zayıflatır. Foliküller saç kılı üretmeye devam ederler, ancak bu kıllar daha incedir ve kırılma ihtimali daha yüksektir. Bununla birlikte zayıflayan, besin almayan saç folikülleri ölür ve bu nedenle kıl üretemez hale gelirler.

Bu biyolojik bir süreçtir, cilt kırışması ve kemiklerin daha zayıf hale gelmesi gibi, yaşlanmanın normal sonuçlarından biridir.

Kadın Tipi Saç Kaybı

Kadın tipi saç kaybı da yaygın bir durumdur. Erkek tipi saç kaybı, erkeklerin bilinen erkek tipi saç dökülmesine yol açan, saç derisinin ön ve yan taraflarını etkileme eğilimi gösterir. Ancak kadın tipi saç dökülmesinde, saç ayrımının etrafındaki kafa derisinin üst ve orta kısmına doğru saç kaybı daha fazladır. Menopoz döneminde daha sık görülür. Kadınların saçlarını tamamen kaybetmeleri olasılığı düşüktür. Aksine, genel anlamda saçlar incelir.

Saç Dökülmesinin Diğer Sebepleri

Hem erkeklerde hem de kadınlarda saç dökülmesinin başka bir nedeni ise strestir. Zayıf bir bağışıklık sistemi, yapılan diyetler, bazı besinlerin özellikle de B vitaminlerinin, protein ve / veya demirin eksikliğine sebep olur. Kadınlarda, polikistik over sendromu veya PKOS gibi hormonal dengesizliğe neden olan gebelik ve sağlık koşulları, geçici saç kaybına yol açabilir. Yüksek tansiyon ve gut tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar da saç dökülmesine neden olabilir.

Daha fazla bilgi için, Saç Dökülmesinin En Önemli 20 Sebebi ile ilgili yazımızı okuyun.

Saç Nakli İşlemi Yaptırmanın Artıları ve Eksileri

Bir hayli mesafe kaydettiniz, tebrikler! Saç nakli yaptırmanız konusunda sizi bilgilendirmek isteriz, bu verdiğimiz hizmetin bir parçasıdır. Peki bu ameliyatın artıları ve eksileri ne olacaktır? Şu an karar verme aşamasında olduğunuz için endişeli olabilirsiniz, ancak bizler her zaman olduğu gibi yardım etmek için buradayız.

O halde anlatmaya artılarla başlayalım. Çünkü bu işin artıları daha fazla.

Saç Nakli Yaptırmanın Artıları

İyi bir şekilde uygulandığında, bir saç nakli uzun vadede doğal sonuçlar verecektir. Nakledilen saç kökleri, yeni yuvalarına yerleştiklerinde ve saç kılları üretmeye başladıktan sonra, uzun yıllar hatta on yıllar boyunca bunu yapmaya devam edeceklerdir. Bunun nedeni, cerrahınızın, başınızın arkasından küçülmeye ve nihayetinde ölmeye daha az duyarlı en güçlü folikülleri almasıdır.

Bir başka fayda ise saç naklinin hedeflenmiş yere yapılabilmesidir. Saç çizginizin sadece önünü daha gür ve dolgun hale getirmek için doldurmak isteyebilirsiniz ve bu saç nakli ile tamamen mümkündür. Ya da tam tersi saç nakli işlemi, kafa derisinin ön ve üst kısımlarının tümünü kapsayabilir. Bu da saç nakli ameliyatı ile tamamen mümkündür.

Regaine veya Propecia gibi saç dökülmesini kontrol eden topikal solüsyonlardan veya ağızdan ilaçlardan farklı olarak, saç nakli tek sefere mahsus bir deneyimdir. Solüsyon ve ilaçlar işe yaramaları açısından bir günlük tek dozlar halinde uygulanır. Ve çoğu zaman etkili olsalar da, birkaç hafta veya ay içinde bırakmaya karar verirseniz, saçlarınızın büyümesi durur ve ürettiğiniz yeni tüylerin dökülme olasılığı vardır. Saç nakli ile sonuçlar çok daha kalıcıdır ve saç dökülmesi daha ilerleyici olduğunda bile başarılı olabilir.

Hem erkekler hem de kadınlar saç onarımı ameliyatından yararlanabilir ve diğer tüm saç dökülme tedavilerinin başarılı olmadığı yerlerde dikkate değer doğal sonuçlar elde edebilirler.

Başarılı bir saç naklinden sonra kendinize olan güveninizin ne kadar artacağını hatırlatmamıza gerek yok sanırız. Zaten bunun hakkında bir fikriniz şimdiden var! Kendinize olan güveninizin yerine gelmesi için size destek olacaktır, bu da özellikle toplumun gözü önündeyseniz, daha başarılı ilişkiler geliştireceğiniz anlamına gelir.

Saç Nakli Yaptırmanın Eksileri

Her tercih edilen işlemde olduğu gibi, saç ekim işleminin de eksileri vardır.En önemlisi fiyatıdır. Saç nakli işlemi, saç dökülmesini önleyen ilaçlardan ve kafa derisi solüsyonlarından daha maliyetlidir. (Daha önce de belirtildiği gibi, bu bir kerelik bir prosedürdür, ilaç maliyeti ise onları aldığınız sürece devam eder.)

Saç nakli işlemi zaman isteyen bir işlemdir. Cerrahın masasında sekiz saat boyunca oturmanız gerekebilir. Düşündüğünüzden çok daha az acı verici olsa da, biraz rahatsızlık duyabilirsiniz. Birkaç hafta ya da birkaç ay sürecek olan nekahat dönemini de eklemek gerekir. Daha sonra saçlarınızın gelişimi için beklemeniz gereken birkaç aylık süre gelir.

Saç Kaybına Müdahale Etmemenin Yan Etkileri

Israrcı satış anlayışına inanmadığımızı daha önce de belirtmiştik. Saç nakli yaptıracağınızdan emin değilseniz, devam etmek isteyip istemediğinize karar vermek tamamen size bağlıdır. Sadece tavsiyede bulunup size yardımcı olabiliriz ve saç restorasyon sanatında ne kadar profesyonel ve uzman olduğumuzu söyleyebiliriz.

Ayrıca eğer sağlık nedenleriyle sizi saç nakli prosedürüne uygun görmediysek veya saç dökülmeniz çok ilerlediyse size randevu verilmeyecektir. Ücretsiz ilk online konsültasyonunuz sırasında tüm bunlar netleşecektir. (Hastalarımızın çoğunluğu tedaviye tamamen uygundur.)

Fakat saçlarınızı kaybetmenin bazı psikolojik etkilerini vurgulamak isteriz. Saçlarınızın zayıflamaya başladığını fark ettiğinizde, kaç yaşında olduğunuzu söylemenin, sizin için ne kadar üzücü olduğunu söylememize gerek yok.

Peki ya bu konudaki üzüntünüz ileride daha da artarsa? Yoğun saç kaybı, sosyal hayatınızda ve iş ilişkilerinizde özgüveninizi sarsacak sonuçlar doğurur. Düşük özgüven özellikle de konu akran gruplarına uyum sağlamak olduğunda, büyüyerek depresyon gibi daha kötü durumlara sebep olabilir.

Özellikle erkek gruplarında. Saç kaybı yaşayan erkekler grup içinde şaka ve alay konusu olabilirler. TV'de ve dergilerde her zaman görüyoruz. Kolay bir hedef olarak görülürler ve çoğu zaman bu durumları gülerek geçiştirmeye çalışırlar. Ancak eve bu derin incinme duygusuyla dönmek korkunç bir deneyimdir.

Kadınlar için durum daha kötüdür. Saçları azalıp zayıflayan kadınların, arkadaş grupları içinde alaya alınmaları, özgüveni baltalayan önemli bir meseledir. İnsanlar arkanızda durduğunda ya da baştan aşağı sizi süzdüğünde farkedecekler mi acaba diye merak etmek. Üstelik de erkek tipi saç kaybı, erkeklere mahsus bir şey olarak kabul edilirken kadın tipi saç kaybı feminenliğe bağlanmamaktadır. Zamanla bu durum maskülenliğe kadar çekilebilir.

Ancak Tüm bunların bilincindeyiz. Bu nedenle ilk konsültasyondan, büyük işlem gününe ve ötesine uzanan nazik, anlayışlı ve insani yaklaşımımız, on binlerce memnun hastamız tarafından dile getirilmektedir. Her bir hastamızın, onları bu denli stres ve üzüntüye sokan bu soruna karşı, başlarını dik tutmalarını ve kendilerine güvenmelerini istiyoruz. Bizi, yaptığımız işin insani yanından daha fazla mutlu eden bir şey yoktur.

Cerrahi Saç Nakli İşleminin Nekahat Dönemi için En İyi İpuçları

Tabii ki saç nakli, iyileşmenin başarılı olduğundan emin olmak için elinizden geleni yapmanız gereken bir işlemdir. Eğer işlem sonrası bakımınıza dikkat etmezseniz, en iyi saç nakli cerrahına da gitseniz (gerçekten böyle bir onurlandırma olsa da, unutmayın, “En İyi Saç Ekim Cerrahı Oscarı” diye bir şey yoktur), sonucunuz başarılı olmayabilir.

DK Hair Klinik'te, tüm hastalarımızın ihtiyaç duydukları kafa derisi bakımı bilgileriyle tamamen donatıldıklarından emin olmanın gururunu yaşıyoruz.

Önerilerimiz:

• Cerrahınızın şampuan, losyon, sprey ve ilaçlar hakkındaki tavsiyelerini izleyin ve bu tavsiyelere harfiyen uyun. Size açıkladığımız her şeyi uygulayın. Her birey farklıdır ve farklı koşullarda yaşamaktadır. Ayrıca her cerrah da farklıdır ve farklı tavsiyelerde bulunabilir. İşlemden sonra, bizim dediklerimizi uygulayın, arkadaşınızın tavsiyelerini değil.
• Saçlarınızı şampuanlamak ve saç derisini temiz tutmakla ilgili olarak yapmanız gerekenler konusundaki sıkı tarifler için, Saç Nakli Nekahat Dönemi İçin En İyi İpuçları sayfamıza bakın.
• Diyet de çok önemlidir. Sağlıklı bir diyet, vücudun beslenmesini, kalbin, beynin ve midenin sağlıklı kalmasını sağlarken, doğru yiyecekleri yemeniz, saç derisini sağlıklı tutmaya, saçların büyümesine ve en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur. Saç derisi için sağlıklı gıdalar, her zaman daha fazla yememiz için tavsiye edilen gıdalardır. Bu yiyecekler, taze meyve ve sebzeleri, yağsız et, fasulye, nohut ve mercimek gibi protein içeren gıdaları, yağlı balık, keten tohumu ve cevizden oluşan omega 3 yağ asitlerini içerir.
• Doğal olarak sağlıklı bir diyet, sigara tüketimine de izin vermez. Bu genel sağlık için önemlidir, ancak sigara içmek ayrıca kafa derisinin derinine ulaşan oksijen miktarını da azaltabilir. Sağlıklı yara iyileşmesi için oksijen açısından zengin olan kan çok önemlidir ve eğer hasar görürse, iyileşmemiş yaralar, yara izi, enfeksiyon ve başarısız bir saç nakline yol açabilir.
• Sağlıklı bir diyet, aşırı alkolden kaçınmak anlamına gelir ve bu kaçınma, saç naklinden sonra da geçerlidir. Saç naklinden hemen sonra, yedi gün içinde herhangi bir alkollü ürün içmeyin. Bu süreçten sonra da aşırı alkol tüketiminden kaçının. Aşırı alkol, karar verme mekanizmanızı bozabilir ve gereksiz risk alarak olası kazalara yol açabilirsiniz. Saç onarımı ameliyatından sonra saç derisinin ihtiyaç duyduğu son şey bir darbe, çizik veya yumrudur.
• Tavsiyemiz, ameliyattan sonra, birkaç gün dinlenmektir. Biraz hassas ya da ağrılı hissediyor olmanız muhtemeldir, bu nedenle dinlenmek için birkaç gün iyidir. Egzeriz yapmak yerine, fazla yorucu olmayan yürüyüşleri tercih edin. Egzersiz, kafa derisine darbe alma riskini artırır ve aşırı terleme, yeni nakledilen saç köklerinin iyileşmesini etkileyebilir.

2018’in En İyi Saç Ekim Cerrahı Kimdir?

Gerçekten, en iyi saç nakli cerrahı diye bir şey yoktur. Saç nakli işlemlerinin ekip çalışması olduğuna inanıyoruz. Tecrübeli bir cerrah, deneyimli ve kararlı bir ekip olmadan hiçbir şey ifade etmez ve bunun tersi de geçerlidir. Ekibimizin her bir üyesinin özel bir görevi vardır ve yaptıkları tüm görevleri yerine getirmeye tamamen yetkilidirler. Bu tüm hastalarımız için en doğal ve başarılı sonuçları garanti eder. Bu nedenle saç nakli yaptırmak istiyorsanız, arkadaş canlısı, tecrübeli ve bilgili ekibimize şimdi ulaşın. Çok yakında yenilenen saçlarınızı ve özgüveninizi kutlayıp, geçmişte yaşadığınız endişeleri bir kenara bıraktığınız parlak geleceğinize kavuşacaksınız.

(Evet bir de şu penguen sorusu vardı. Anlaşılan o ki; bu komik, kısa bacaklı ve sevimli yaratıkların dizleri gerçekten var. Kim bilir?!)