Artık El Kırışıklıklarınıza Veda Edebilirsiniz...

El Kırışıklıklarına Veda Edebilirsiniz | DK Klinik

Dolgu tedavisi ile eldeki kırışıklıkları gidermek artık mümkün.

Tedavi yöntemi geçtiğimiz günlerde FDA (Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi) tarafından onaylandı.

FDA, yüz dolgusunda yıllardır kullanılan Radiesse markasının dolgu ürünlerinin ellerdeki hacim kaybının önlenmesi böylelikle el kırışıklıklarının azaltılması için kullanımını onaylandı.

Dermatalog Bruce Katz, Allure ile yaptığı röportajda Radiesse’nin el için kullanımının bir süredir denendiğini, yan etkilerinin çok az olduğunu, bu yüzden güvenilir bir anti-yaşlanma tedavisi olduğunu söyledi.

Radiesse’nin el kırışıklarını gidermek için yapılan testlerde, teste katılan kişilerin %98’i el görünümlerinde bariz bir iyileşme olduğu belirlendi.

Bu kişilerin bir bölümünde yan etki olarak terleme, kızarıklık ve ağrı görüldüğü, yan etkilerin ortalama bir hafta sürdüğü ve bu bir haftanın sonunda yan etkilerin kendiliğinden ortadan kaybolduğu gözlemlendi.

DK Klinik’in kurucusu Dermatolog Meltem Şentürk konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

‘’Eller bir insanın yaşını ortaya çıkarır. Güneş kremini düzenli kullanarak ellerdeki yaşlanmayı erteleyebilsek de uzun vadede ellerdeki yaşlanmanın önüne geçmek zordur.

Yıllardır kliniğimizde müşterilerimize daha genç ve güzel görünmeleri için botoks ve dolgu tedavileri başta olmak üzere birçok yöntem uyguluyoruz.

Ellerimiz gün içinde en çok kullandığımız uzvumuz. Bilgisayar kullanırken, bulaşık yıkarken, yeni tanıştığımız birisiyle tokalaşırken, yemek yerken, spor yaparken kısacası neredeyse hayatımızdaki tüm eylemlerin içinde elimizden faydalanıyoruz. Bu da elin yaşlanmasını ve buruşmasını hızlandırıyor.

Hastalarımızın birçoğu yüzlerindeki kırışıklıkların kaybolmasından memnun olsa da ellerindeki kırışıklık için çözüm istemektedirler. El kırışıklıkları için mezoterapi, lazer ile soyma tedavisi, kimyasal peeling işlemleri yanında, dolgu uygulaması da tercih ettiğimiz yöntemlerden birisidir.

Güvenilir bir dolgu markası olan Radiesse’nin el kırışıklıkları için FDA’nın onayı alması bizim seçeneklerimizi çoğaltması ve bize büyük umutlarla gelen insanlarımızı daha mutlu etme olanağı sağlayacağı için kendimizi şanslı hissediyoruz.’’