Radyofrekans Sistemleri

Radyofrekans Sistemleri | DK Klinik

Radyofrekans (RF) denen, ses dalgaları ile cildin derin tabakalarında ısı artışına bağlı olumlu etkiler en az on yıldır dermatolojide kullanılmaktadır.

Ancak teknolojinin baş döndürücü hızla ilerlemesi, cilt tedavilerinde kullanılan RF cihazlarında da çok farklı yönde giden gelişimlere neden olmuştur.

Eskiden bir RF cihazı ile cildin tüm sorunları halledilmeye çalışılırken şimdi, yaş grubuna özel ve soruna özel gelişen RF cihazları gündeme gelmiştir.

Bu sayede yan etkiler oluşmadan çok etkileyici sonuçlara ulaşılmıştır. On iki yıldan beri Antalya’da dermatoloji ve estetik sektöründe faaliyet gösteren D-K Klinik, özelleşmiş RF cihaz serisi ile kişiye özel çözümler sunmaktadır. Bipolar RF, monopolar RF cihazları ile özellikle genç yaşlarda cildin kalitesinin ve dayanıklılığının arttırılması, gözeneklerin sıkılaştırılması, erken dönem anti-aging etki ile kollagen liflerinin düzenlenmesi etkileri yapmaktadır.

Bunun yanında vücudun geniş bölgelerinde sarkmalara karşı sıkılaşma için de kullanılmaktadır. Thermage denilen fraksiyonel monopolar RF ile özellikle ileri yaştaki sarkmalar, güçlü anti-aging etkisi ile ön plana çıkmaktadır. RF cihazları içinde en yeni teknolojilerden biri olarak çıkan ve “altın iğne” ismi ile tanınan İğneli fraksiyonel RF cihazı ise özellikle akne izleri, yara izleri, cilt lekeleri konusunda oldukça etkili olmaktadır.