DHI (Kalem Tekniği) ile ilgili bilgi alabilir miyim?

Kalem yöntemi, implanter yöntemi, implanter pen yöntem, veya Choi implanter isimleri verilen tekniklerin hepsi aynı yöntemi kast etmektedir.

FUE yönteminin bir çeşidi olan implanter pen ile saç ekimi, hastanın saç derisiyle fiziksel teması azaltmak için Yung Chul Chou tarafından Kyungpook Ulusal Üniversitesi’nde ilk olarak ortaya konulmuştur. Bu yöntemin amacı saç derisinin daha az travmaya maruz kalması bu da iyileşme süresini kısaltmasıdır.

Bu teknikte kullanılan kalemlerinin ucunun ince olması saç ekiminin daha sık olmasını sağlamaya yardımcı olur. Yine de belirtmek isteriz geleneksel FUE tekniği olan kanal yönteminde de sık ekim mümkündür.

Diğer yandan kalem ucunun ince olması bölgedeki travmanın azalmasına yardımcı olmakta, bölgede kanal açılmadığından dolayı iyileşme süresi genellikle kısalmaktadır.

Ense bölgesinden alınan saçlar kaleme yerleştirilir ve kanal açılması için vakit kaybedilmediğinden, ekim hemen yapılmaya başlanır. Böylece greftlerin toplanmasıyla ekilmesi arasındaki zaman kısaldığından bu ekilen greftlerin kalitesinin artmasına yardımcı olabilir.

Kalem tekniğinin diğer bir avantajı ise kanallar açılırken açının daha rahat bir şekilde verilmesine imkan sağlamasıdır. Böylece saç dizaynı daha başarılı olabilmektedir.