D-K Klinik Estetik ve Güzellik Merkezi, Antalya

Cilt Hastalıkları Uzmanı Dr. Meltem Uçarcı Şentürk yönetiminde;

Lazer Epilasyon, Estetik, Cilt Hastalıkları Teşhis-Tedavi, Güzellik Merkezi.

Instagram İle Yayılan Tehlikeli Çılgınlık: Güneş Yanığı Sanatı

sunburnartnedir

Dermatologlar her ne kadar güneşlenmenin ve özellikle güneş yanıklarının cilt kanseri başta olmak üzere çeşitli sağlık sorunlarına yol açabileceğini belirtse de Instagram’da hızla yayılmaya başlayan ‘’Sunburn Art’’ (güneş yanığı sanatı) adı verilen akım özellikle gençlerin sağlığını tehdit etmeye devam ediyor.

Bir Dermatolog Cildi İçin Ne Yapar?

meltemsenturk

Not: Bu yazı DK Klinik'in kurucusu dermatolog Meltem Şentürk tarafından kaleme alınmıştır.

Gerek sosyal medyada gerekse kliniğimize gelen kişilerden sıklıkla bir soru duyuyorum.

'' Meltem Hanım, biz dediklerinizi uyguluyoruz ama sizin kendinize uyguladığınız cilt güzelliği ile ilgili sırlarınız var mı?''

Güneşin Zararlarından Korunmak Mı İstiyorsunuz? Çikolata Yiyin.


bitter_cikolata_cilt_

Okumuş olduğunuz başlık, ilk bakışta mantıklı gelmeyebilir.


DK Klinik de dahil birçok klinik ve dermatolog, güneşin zararlı ışınlarından korunmak için güneş kremi kullanmanız gerektiği birçok kere belirtmiştir.


Güneş kremi kullanmanın yanı sıra kavurucu sıcağın olduğu günün belli saatlerinde UV ışınlarının tehlikeli olduğunu, bu yüzden bu saatlerde dışarı çıkmanın mümkün olduğunca ertelenmesi gerektiğini biliyorsunuz.


Peki ya çikolota yemek?

Botoks Yaptıracakların Bilmesi Gereken 8 Madde

botoks_bilmesi_gereken

1. Botoks sizin için uygun bir çözüm müdür?

Mimik harekelerine bağlı kırışıklıları olan veya yeni oluşmaya başlayan kadın veya erkek iseniz botoks size uygun bir çözüm sunmaktadır. Mimik hareketlerine bağlı oluşarak sizi en az 10 yıl daha yaşlı gösteren kırışıklıklar en sık göz kenarları, alın ve kaş ortasında oluşmaktadır. Elbette botoksun yapılamayacağı birkaç durum vardır, ilerideki sorularda bunun yanıtlarını bulabilirsiniz

Ameliyatsız Yüz Germe Hakkında Dr. Meltem Şentürk İle Röportaj

meltem_senturk

Merhabalar Meltem Hanım. Bugün ameliyatsız yüz germe hakkında bilgi almak istedik. Gerçi ameliyatsız yüz germe mi tam olarak emin değiliz...

Konuyla İlgili Birçok Terim Dolaşıyor. Ameliyatsız yüz germe, V Lift, İple Yüz Asma, Örümcek Ağı Yöntemi… Bu tekniklerin hepsi aynı mı? Eğer değilse birbirinden olan farkları neler?

Lazer Epilasyon Yaptıracakların Bilmesi Gereken 8 Madde

lazerepilasyon

1. Lazer Epilasyon Vücudun Her Bölgesine Uygulanabilir, ancak…


Göz kapağı bölgesine yapılamaz. Bacak bölgesi, kadınlarda kollar ve koltuk altı bölgesi, genital bölge lazere en iyi yanıt veren bölgelerdir. Erkeklerde ise sırt, göğüs, omuz, karın önemli hedef bölgelerdir. Çene gibi ince bir cilt tabakasına sahip ve kıllanmanın daha seyrek olduğu bölgelerde lazer tedavisine yanıt almak daha uzun sürmektedir.

Cildinizi Daha Hızlı Yaşlandıran 4 Hata

Aşağıdaki infografikte cildimizde serbest radikallerin artmasına sebep olan ve hücrelerimizi tahribata uğratarak daha hızlı cilt yaşlanmasına neden olan 4 maddeyi infografik ile açıkladık.

10 Farklı Ülke Kadınlarının Güzellik Sırları

intwomen

1. Avustralya: Kepek İçin Çay Ağacı Yağı

Avustralya’da kepeği azaltmak için çay ağacı yağı kullanılıyor. Şampuanın içine birkaç damla çaAvustralya’da kepeği azaltmak için çay ağacı yağı kullanılıyor. Şampuanın içine birkaç damla çay yağı katıldığında kaşınma ve kepek ile savaş başlıyor.

  1. Brezilya: Güneş Yanıkları İçin Yulaf Ezmesi

Brezilya da Antalya gibi çok sıcak bir iklime sahip bu yüzden güneş yanığı vakaları sık sık görülüyor. Brezilya da yıllardan beri bu iyileşme sürecini hızlandırmak ve yanığın acısını hafifletmek için yulaf ezmesinin mineral ve vitaminlerinin etkisinden faydalanılıyor.

3 Boyutlu Resimleme Yöntemi Botoksun Etki Düzeyini Gözler Önüne Seriyor

botoks_öncesi_sonrası

Her yıl dünyadaki milyonlarca insan, yaşlılığın etkilerini ortadan kaldırarak genç görünmek için kozmetik prosedürlere, kremlere, serumlara büyük paralar harcıyor.

Fakat etkisini bilimsel olarak kanıtlamış botoks, dünyada en yaygın kullanılan kozmetik işlem olması ve memnuniyet düzeyinin yüksek olmasının etkisiyle diğerlerinden ayrılıyor.

Önceki senelerde botoksun kırışıklıkları azaltıcı etkisi farklı araştırmalarda kanıtlanmasına rağmen Amerika'da yapılan yeni bir araştırma denenen yöntem açısından ilk oldu.

Uçuş Ekipleri Mutlaka Okumalı: Uçmak ve Cilt Kanseri İlişkisi

ucmak_ciltkanseri

UVB ışınlarının büyük bir kısmı uçak ön camları ve uçakta bulunan pencereler tarafından filtrelenebilse de UVA ışınları için aynı şeyi söylemek mümkün değil.

Ticari uçuşların 30 ila 35 bin fit yükseklik dolayında seyretmesi daha ciddi bir tehlike oluşmasına sebep oluyor. Kabin ekipleri, özellikle pilotlar cilt kanseri açısından daha yüksek risk altında.

Yüz Haritalama: Cildiniz Sağlığınız Hakkında Ne Diyor?

yuz_haritalama

Yüz Haritalamanın Tarihçesi: Yüz Haritalama Nedir?

Günümüzde hastalıklar teknolojiden feyz alan ileri tıbbi yöntemlerle tespit edilebilirken, eski tıpta yüzde beliren sivilceler sağlık durumu için bir gösterge kabul ediliyor ve bu dış gösterge hastalanan organın teşhisinde kullanılıyordu.

Artık El Kırışıklıklarınıza Veda Edebilirsiniz...

fda_el

Dolgu tedavisi ile eldeki kırışıklıkları gidermek artık mümkün. Tedavi yöntemi geçtiğimiz günlerde FDA (Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi) tarafından onaylandı.

Harici resimler 7