D-K Klinik Estetik ve Güzellik Merkezi, Antalya

Cilt Hastalıkları Uzmanı Dr. Meltem Uçarcı Şentürk yönetiminde;

Lazer Epilasyon, Estetik, Cilt Hastalıkları Teşhis-Tedavi, Güzellik Merkezi.

Botoks Yaptıracakların Bilmesi Gereken 8 Madde

botoks_bilmesi_gereken

1. Botoks sizin için uygun bir çözüm müdür?

Mimik harekelerine bağlı kırışıklıları olan veya yeni oluşmaya başlayan kadın veya erkek iseniz botoks size uygun bir çözüm sunmaktadır. Mimik hareketlerine bağlı oluşarak sizi en az 10 yıl daha yaşlı gösteren kırışıklıklar en sık göz kenarları, alın ve kaş ortasında oluşmaktadır. Elbette botoksun yapılamayacağı birkaç durum vardır, ilerideki sorularda bunun yanıtlarını bulabilirsiniz

Ameliyatsız Yüz Germe Hakkında Dr. Meltem Şentürk İle Röportaj

meltem_senturk

Merhabalar Meltem Hanım. Bugün ameliyatsız yüz germe hakkında bilgi almak istedik. Gerçi ameliyatsız yüz germe mi tam olarak emin değiliz...

Konuyla İlgili Birçok Terim Dolaşıyor. Ameliyatsız yüz germe, V Lift, İple Yüz Asma, Örümcek Ağı Yöntemi… Bu tekniklerin hepsi aynı mı? Eğer değilse birbirinden olan farkları neler?

Lazer Epilasyon Yaptıracakların Bilmesi Gereken 8 Madde

lazerepilasyon

1. Lazer Epilasyon Vücudun Her Bölgesine Uygulanabilir, ancak…


Göz kapağı bölgesine yapılamaz. Bacak bölgesi, kadınlarda kollar ve koltuk altı bölgesi, genital bölge lazere en iyi yanıt veren bölgelerdir. Erkeklerde ise sırt, göğüs, omuz, karın önemli hedef bölgelerdir. Çene gibi ince bir cilt tabakasına sahip ve kıllanmanın daha seyrek olduğu bölgelerde lazer tedavisine yanıt almak daha uzun sürmektedir.

Cildinizi Daha Hızlı Yaşlandıran 4 Hata

Aşağıdaki infografikte cildimizde serbest radikallerin artmasına sebep olan ve hücrelerimizi tahribata uğratarak daha hızlı cilt yaşlanmasına neden olan 4 maddeyi infografik ile açıkladık.

10 Farklı Ülke Kadınlarının Güzellik Sırları

intwomen

1. Avustralya: Kepek İçin Çay Ağacı Yağı

Avustralya’da kepeği azaltmak için çay ağacı yağı kullanılıyor. Şampuanın içine birkaç damla çaAvustralya’da kepeği azaltmak için çay ağacı yağı kullanılıyor. Şampuanın içine birkaç damla çay yağı katıldığında kaşınma ve kepek ile savaş başlıyor.

  1. Brezilya: Güneş Yanıkları İçin Yulaf Ezmesi

Brezilya da Antalya gibi çok sıcak bir iklime sahip bu yüzden güneş yanığı vakaları sık sık görülüyor. Brezilya da yıllardan beri bu iyileşme sürecini hızlandırmak ve yanığın acısını hafifletmek için yulaf ezmesinin mineral ve vitaminlerinin etkisinden faydalanılıyor.

3 Boyutlu Resimleme Yöntemi Botoksun Etki Düzeyini Gözler Önüne Seriyor

botoks_öncesi_sonrası

Her yıl dünyadaki milyonlarca insan, yaşlılığın etkilerini ortadan kaldırarak genç görünmek için kozmetik prosedürlere, kremlere, serumlara büyük paralar harcıyor.

Fakat etkisini bilimsel olarak kanıtlamış botoks, dünyada en yaygın kullanılan kozmetik işlem olması ve memnuniyet düzeyinin yüksek olmasının etkisiyle diğerlerinden ayrılıyor.

Önceki senelerde botoksun kırışıklıkları azaltıcı etkisi farklı araştırmalarda kanıtlanmasına rağmen Amerika'da yapılan yeni bir araştırma denenen yöntem açısından ilk oldu.

Uçuş Ekipleri Mutlaka Okumalı: Uçmak ve Cilt Kanseri İlişkisi

ucmak_ciltkanseri

UVB ışınlarının büyük bir kısmı uçak ön camları ve uçakta bulunan pencereler tarafından filtrelenebilse de UVA ışınları için aynı şeyi söylemek mümkün değil.

Ticari uçuşların 30 ila 35 bin fit yükseklik dolayında seyretmesi daha ciddi bir tehlike oluşmasına sebep oluyor. Kabin ekipleri, özellikle pilotlar cilt kanseri açısından daha yüksek risk altında.

Yüz Haritalama: Cildiniz Sağlığınız Hakkında Ne Diyor?

yuz_haritalama

Yüz Haritalamanın Tarihçesi: Yüz Haritalama Nedir?

Günümüzde hastalıklar teknolojiden feyz alan ileri tıbbi yöntemlerle tespit edilebilirken, eski tıpta yüzde beliren sivilceler sağlık durumu için bir gösterge kabul ediliyor ve bu dış gösterge hastalanan organın teşhisinde kullanılıyordu.

Artık El Kırışıklıklarınıza Veda Edebilirsiniz...

fda_el

Dolgu tedavisi ile eldeki kırışıklıkları gidermek artık mümkün. Tedavi yöntemi geçtiğimiz günlerde FDA (Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi) tarafından onaylandı.

Solaryum ve Cilt Kanseri İlişkisi: Bir Annenin Hikayesi

cilt_kanseri_olan_kadin

Hiç solaryuma girdiniz mi?

Bir Cilt Kanseri Türü Olan Melanomun 5 Belirtisi

Kötü huylu bir cilt kanseri türü olan melanoma tüm cilt kanserlerinin %5'ini oluşturmaktadır.

melanom

Botoks ile Dolgu Arasındaki 7 Temel Fark: İnfografik

Botoks ve dolgu dünyanın en çok tercih edilen kozmetik uygulamalarından ikisi fakat sık sık birbirine karıştırılıyor. botoks_dolgu_fark

Harici resimler 7