BLOG Sayfa 2

Lazer Epilasyon Hakkında Doğru Bilinen 6 Yanlış

Lazer Epilasyon Hakkında Doğru Bilinen 6 Yanlış | DK Klinik

Yazın Lazer Epilasyon Yapılamaz

Özellikle Antalya’da bu yaz olduğu gibi sıcaklıkların 40 derecenin üzerine çıkması (hatta bugünlerde 50 dereceleri görmesi) lazer epilasyon yaptırmayı düşünenleri tedirgin ediyor. Peki ‘’yazın lazer epilasyon yapılamaz’’ inanışı doğru mu?

Botoks Hakkında Az Bilinen 5 Şaşırtıcı Gerçek

Botoks Hakkında Az Bilinen 5 Şaşırtıcı Gerçek | DK Klinik

Dünyada her yıl milyonlarca kişi başta güzelleşmek olmak üzere çeşitli nedenlerle botoksu tercih ediyor. Günümüzde bu uygulamayı tercih eden ve tercih etmeyi düşünen birçok kişi botoksun yılan zehri olmadığını, yüzdeki ifadeyi ortadan kaldırmak yerine sadece yumuşattığını ve yan etkisinin yok denecek kadar az olduğunu biliyor.

Botoks Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Botoks Hakkında Bilinmesi Gerekenler | DK Klinik

İlk defa botoks yaptırmayı düşünen kişilerin işleme karar vermeden önce bilmesi gereken maddeler olduğunu yıllardır edindiğimiz tecrübelere göre gözlemleriz.

Botoks yapmaya başladığımız 2002 yılına göre bugün çok şey değişti... Önceleri fazlasıyla mesafeli bakılan bu gençleştirici prosedür bugün birçok kişinin daha iyi görünmek için benimsediği bir güzellik rutini haline dönüştü.

Daha Mutlu Olmanın 10 Kanıtlanmış Formülü

Daha Mutlu Olmanın 10 Kanıtlanmış Formülü | DK Klinik

Facebook'taki gönderimizde kendinizi nasıl daha mutlu hissedebileceğinizi paylaşacağımızı söylemiştik. Sözümüzü tutuyoruz ve tamamı bilimsel araştırmalara dayanan bu 10 yöntemi paylaşıyoruz.

Rihanna’yı İkon Haline Getiren 8 Güzellik Sırrı

Rihanna’yı İkon Haline Getiren 8 Güzellik Sırrı | DK Klinik

27 yaşında olmasına rağmen, 10 milyondan fazla albüm satışı, 7 Grammy ödülü ve Spotify’da en çok dinlenen şarkıcı unvanlarıyla müzikte sağladığı başarıyı güzelliğiyle harmanlayan ender ünlülerden biri.

Neden Makyajınızla Uyumamalısınız?

Neden Makyajınızla Uyumamalısınız? | DK Klinik

Makyajın ilk defa 3000 sene önce göz makyajı olarak kullanıldığı antik Mısır'dan günümüze kadar hem makyaj ürünlerinin görselliğe sundukları katkı hem de içerikleri oldukça değişti.

Kendi Botoksunu Kendi Yapan Dermatoloğun Hikayesi

Kendi Botoksunu Kendi Yapan Dermatoloğun Hikayesi

‘’Berberler kendi saçlarını kendileri mi keser?’’ ya da ‘’ doktorlar doktora gider mi’’ gibi soruları hepimiz aklımızdan geçirmişizdir.

Peki hiç dermatologlar kendine botoks yapar mı diye düşüneniniz oldu mu?

Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği | DK Klinik

ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ HAKKINDA PARA DERGİSİ İLE RÖRORTAJ

Örümcek ağı estetik operasyonları son dönemde oldukça popüler. Bunu neye bağlıyorsunuz, bu operasyonun benzer yöntemlerden farkı nedir?

Her sene estetik ile ilgili piyasa sürülen ve 1-2 yıl içinde sönüp giden yöntem ve cihaz olmaktadır. Oldukça iddialı ve arkasında önemli PR desteği ile sürülen bu yöntemler, esasında pek işe yaramadığı veya etkisi söz edildiği gibi olmadığından bir süre sonra hiç hatırlanmamaktadırlar.

Ameliyatsız Yüz Germe Hakkında Dr. Meltem Şentürk İle Röportaj

Ameliyatsız Yüz Germe Hakkında Dr. Meltem Şentürk İle Röportaj

Merhabalar Meltem Hanım. Bugün ameliyatsız yüz germe hakkında bilgi almak istedik.

Gerçi ameliyatsız yüz germe mi tam olarak emin değiliz... Konuyla İlgili Birçok Terim Dolaşıyor. Ameliyatsız yüz germe, V Lift, İple Yüz Asma, Örümcek Ağı Yöntemi…

Bir Estetisyenin Ameliyatsız Yüz Germe Tecrübesi: Hikayesini Ondan Dinleyin

Bir Estetisyenin Ameliyatsız Yüz Germe Tecrübesi

12 yıl önce DK Klinik’e iş görüşmesi için geldiğimde, bekleme odasında o zamanlar yeni yeni popülerleşen botoks uygulaması yaptırmaya gelen kişileri hemen fark etmiştim.

Bulunduğum sektörde botoks adeta bir devrim olmuştu. Çünkü ilk defa bir uygulama yaşlanmanın etkilerini ortadan kaldırma iddiasını hakkıyla gerçekleştiriyordu.

Memnuniyet oranı o kadar yüksekti ki, gelenler deneyimlerini yakınlarına aktarıyor ve botoks için gelenler sürekli artıyordu.

Botoks’un Çok Sık Tercih Edilmesinin 5 Nedeni

Botoks’un Çok Sık Tercih Edilmesinin 5 Nedeni | DK Klinik

2013 yılında dünya çapında 23 milyondan fazla estetik ve cerrahi amaçlı işlem yapıldı.

Bunların içinde botoks, 5 milyondan fazla operasyonla estetik alanında en çok tercih edilen uygulama oldu.

Peki botoksu bu kadar popüler hale getiren faktörler neler?

10 Farklı Ülke Kadınlarının Güzellik Sırları

10 Farklı Ülke Kadınlarının Güzellik Sırları | DK Klinik

Avustralya: Kepek İçin Çay Ağacı Yağı

Avustralya’da kepeği azaltmak için çay ağacı yağı kullanılıyor. Şampuanın içine birkaç damla çay yağı katıldığında kaşınma ve kepek ile savaş başlıyor.