Lazer Epilasyon Hakkında Doğru Bilinen 6 Yanlış

Lazer Epilasyon Hakkında Doğru Bilinen 6 Yanlış | DK Klinik

Yazın Lazer Epilasyon Yapılamaz

Özellikle Antalya’da bu yaz olduğu gibi sıcaklıkların 40 derecenin üzerine çıkması (hatta bugünlerde 50 dereceleri görmesi) lazer epilasyon yaptırmayı düşünenleri tedirgin ediyor. Peki ‘’yazın lazer epilasyon yapılamaz’’ inanışı doğru mu?

Genel kanının aksine bazı kurallara uyulduğu müddetçe yaz aylarında lazer epilasyon yapılmasının hiçbir tehlikesi yoktur. Bu kurallar nedir?


Daha önce Dr.Meltem Şentürk ile yaptığımız ‘’Yazın Lazer Epilasyon Yapılabilir Mi?’’ söyleşisini linki tıklayarak okumanızı öneririz.


2. Lazer Epilasyon Maliyetli Bir İşlemdir


Bu konuda iki noktaya dikkat çekmek gerekir. Bunlardan ilki;


Merdivenaltı diye tabir edilen, hijyenik koşullara dikkat etmeyen, kalitesiz cihazlar kullanan ve merkezinde doktor çalıştırmayan güzellik salonlarında yapılan lazer epilasyon işlemleri doğası gereği ucuzdur çünkü bu merkezlerde doktor olmaması, kullandıkları cihazların bakım giderlerinin düşük olması gibi nedenler maliyetlerini düşürmektedir.

Böylece aslında yasal olmayan bu işletmeler çok düşük fiyatlara lazer epilasyon işlemini yapabilmektedir.


Dikkat çekmemiz gerekir ki maliyetleri düşürmek insan sağlığı ile ilgili bir işlemde ne yazık ki büyük problemler yaratır.

Diğer yandan tam teçhizatlı ameliyathane koşullarında işlem yapan bir kliniğe gitseniz dahi ödeyeceğiniz toplam ücret hayatınız boyunca traş olmak için ya da ağda için ödeyeceğiniz ücretin 5’te 1’ine denk gelmektedir.

Bir araştırmaya göre;

Bir kadın hayatı boyunca ortalama 7.700 saatini tüylerini temizlemekle harcamakta,
ve bir kadının hayatı boyunca traş bıçaklarına ya da ağdaya harcadığı para düşünüldüğünde tüm vücut lazer epilasyonun fiyatı %80 daha ucuzdur.

lazer_meltem_hanim


3. Lazer Epilasyon Sırasında Şiddetli Acı Hissedilir


Lazer tedavisinin tamamen acısız ve ağrısız olduğunu iddia etmek güçtür fakat duyulan acı hissi anlık ve minimum düzeydedir. Bu ağrı özellikle hassas bölgelerin tedavisinde hissedilebilir. Bu olumsuz yan hem lazer cihazlarının güçlü soğutma sistemleri sayesinde hem de başka yaklaşımlar ile en aza indirilebilmektedir.


4. Lazer Epilasyon Cilt Kanserine Neden Olur


Yanlış bilgi.


Kliniğimize en sık gelen sorulardan biri de lazer epilasyonun cilt kanserine neden olup olmadığıdır. Özellikle toplumumuzda lenf bezlerine uygulanan lazerin kansere neden olduğuna dair bir bilgi yayılmaktadır.


Bugüne kadar yapılan bilimsel araştırmalar lazer epilasyon ile cilt kanseri arasında bir ilişki ortaya çıkarmamıştır. Lazer epilasyon yaklaşık 20 senedir dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır.


Cilt kanserinden korunmak için yüksek faktörlü güneş kremi kullanmak, güneş ışığına maruz kalmaktan kaçınmak ve solaryuma girmemek alabileceğimiz başlıca önlemlerdir.


Yine de uzman olmayan ellerde, kişiye uygun olmayan cihazlarla uygulanan lazer epilasyon işleminde ciddi yanıklar ve cilt lekeleri oluşabilmektedir.


5. Lazer Epilasyon Koyu Ciltlerde Başarısız Olur


Yanlış. Lazer epilasyonun en verimli olduğu kişiler açık ten rengine, koyu kıl rengine sahip kişilerdir. Bu durum lazer epilasyonun koyu ten rengine sahip kişilerde başarısız olacağı anlamına gelmez.


Koyu ten rengine sahip kişiler için daha fazla seans gerekmektedir. Ayrıca kullanılacak cihaz koyu ten rengine uygun olarak seçilmelidir.


Cilt tipinize uygun lazer cihazını öğrenmek için aşağıda hazırladığımız grafiğe tıklayın:

lazer_cihaz_karsilastirma
6. Tek ve Etkili Bir Seansta Kalıcı Olarak Tüylerinizden Kurtulabilirsiniz

Bugüne kadar dünyanın hiçbir bölgesinde tek seansta tüm kıllardan kurtulmanızı sağlayacak bir yöntem keşfedilmemiştir.

Eğer sağlıkla ilgili bir durum söz konusuysa olağanüstü çağrışımlar yapan kişilerden ya da kurumlardan kaçınınız.


Cilt tipine, tüy rengine ve bölgeye göre ortalama 3-6 seansta sonuç alınmaktadır.


Bizimle iletişim kurmak için Facebook sayfamız üzerinden iletişime geçebilir, internet sitemiz üzerinden ya da 0242 317 10 00’i arayabilirsiniz. Detaylı iletişim bilgilerimizi bu sayfada bulabilirsiniz


Lazer Epilasyon hakkında kafanıza takılan tüm soruların yanıtlarını bulmak için Youtube' da bulunan videolarımızı buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Lazer epilasyon hakkında aşağıda yer alan diğer yazılarımızı okumanızı öneririz.


Lazer Epilasyon - Genel Bilgilendirme
Lazer Epilasyon Merkezi Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Şey
Lazer Epilasyon Yaptıracak Kişilerin Bilmesi Gereken 8 Madde