Lazer Epilasyon Yaptıracakların Bilmesi Gereken 8 Madde

Lazer Epilasyon Yaptıracakların Bilmesi Gereken 8 Madde

Lazer Epilasyon Vücudun Her Bölgesine Uygulanabilir, ancak…

Göz kapağı bölgesine yapılamaz. Bacak bölgesi, kadınlarda kollar ve koltuk altı bölgesi, genital bölge lazere en iyi yanıt veren bölgelerdir.

Erkeklerde ise sırt, göğüs, omuz, karın önemli hedef bölgelerdir. Çene gibi ince bir cilt tabakasına sahip ve kıllanmanın daha seyrek olduğu bölgelerde lazer tedavisine yanıt almak daha uzun sürmektedir.

Bazı Bölgelerde Acı Hissedebilirsiniz

Lazer tedavisinin tamamen acısız ve ağrısız olduğunu iddia etmek güçtür fakat duyulan acı hissi anlık ve minimum düzeydedir. Bu ağrı özellikle hassas bölgelerin tedavisinde hissedilebilir. Bu olumsuz yan hem lazer cihazlarının güçlü soğutma sistemleri ile hem de başka yaklaşımlar ile en aza indirilebilmektedir.

Sabır Gerektirir. ‘’%100 Garanti’’, ‘’Kesin Çözüm’’ ‘’Tek Seansta Tedavi’’ Gibi Sözlere Güvenilmemelidir.

Tedavi, tek seansta bitmez ve uygulandığı bölgeye göre değişiklik göstermekle birlikte ağırlıklı olarak 4 ila 8 seans sonunda sonuç verir. Unutulmamalıdır ki lazer epilasyon bir sağlık işlemidir ve her sağlık işleminde dikkat edilmesi gerektiği gibi bu işlemle ilgili söylenen, itibarı düşük, inandırıcılığı olmayan söylemlere kulak vermemek gerekir.

Diğer yandan dünyada güvenilirliğini kanıtlamış hiçbir sağlık kuruluşu ''%100 Garanti'' gibi bir söylemde bulunmamaktadır.

Bu tarz iddialara güvenilmemesi öncelikle sağlığınız, bunun yanında maddi kaybınız açısından çok önemlidir.

Eğer Cildinizde Bronzlaşma Varsa, Tedaviden Bir Süre Kaçının

Bronzlaşmış cilde lazer epilasyon yapılamaz çünkü epilasyon cihazının tüyleri okumasında sorun yaşanır. Bu yüzden lazer epilasyon yaptırmadan bir süre önce güneşlenmeyi bırakmanız gerekmektedir.

Dudak Altındaki Bölge İçin Yapılan Lazer Epilasyon Kalıcı Özellik Taşımaz

Bu bölgenin diğer bölgelerden farkı yoktur. Nadiren de olsa özellikle kadınlarda hormon değerleri bazı hastalıklarda değişebilmektedir. Ayrıca yaşa bağlı değişim oluşabilmektedir. Bu sebeplerden dolayı östrojen ve testosteron değerlerinizde dalgalanmalar olabilir. Bu da yeniden dudak etrafındaki tüylenmeye neden olabileceği gibi vücudunuzun başka yerlerinde de tüylenme oluşturabilir. Oluşan yeni tüylerdir, önceki yapılan lazer epilasyonla dökülmüş tüyler değildir.

Lazer Yapılacak Bölgeyi Ağda ile Almamalı, Gerekirse Jilet ile Traş Etmelisiniz

Görüşmeye veya ilk lazer tedavisine giderken tüylerinizin uzamış durumda olması çok önemlidir. Böylece tedavi yapılacak bölgenin detaylarının belirlenmesi, kılların analiz edilerek ışın dozların ayarlaması çok rahatlıkla yapılacaktır. Tüylerin uzaklaştırma işlemi kliniğimizde yapılmaktadır. Ancak tekrarlayan seanslara gelirken evde tüylerinizi uzaklaştırmak isterseniz veya seansınız gelmeden tüyleriniz uzamışsa dikkat etmeniz gereken çok önemli bir husus vardır. Ağda, epilatör veya tüy dökücü kremler gibi kılı kökünden uzaklaştıran yöntemleri kullanmamanız gerekmektedir. Bu yöntemler ile kıl kökü de uzaklaştırıldığı için lazer ışınının görebileceği kıl kalmamakta ve tedavi uygulanamamaktadır.

Tedaviden Önce Bunları Bırakmalısınız

Roaccutane kullanıyorsanız tedaviden 6 ay önce bırakmanız gerekmektedir çünkü bu ilaç cildinizi ışınlara hassas hale getirir, tahribata uğramış hücrelerin yeniden onarımını zorlaştırır ve cildinizde yanık olma ihtimalini arttırır.

  • Tüy sarartıcı ürün kullanıyorsanız tedaviden bir ay önce bırakmanız gerekmektedir.
  • Cımbız, ağda gibi kılı kökten çeken yöntemler bırakılmalıdır.

Başarı İçin Lazer Cihazının Tipi Çok Önemlidir

Piyasada bulunun çeşitli cihaz tipleri ve markaları oldukça kafa karıştırıcı durumdadır. Ancak bilimsel tıp literatüründe lazer epilasyon başarısının net sonuçları ortaya konulmuş durumdadır. Yalnızca bir cihazla tüm bölgelerin sorunu çözülememektedir.

Vücut bölgelerinde alexandrite tipi cihazlar, özellikle yüz bölgesin de diod tipi cihazlar ile maksimum başarı sağlanmaktadır. Yanıt vermeyen derin yerleşimli kıllarda ise Nd-Yag tipi cihazların çözüm sunmaktadır. Ancak IPL tipi cihazlar ise etkin bir çözüm sunmaktan oldukça uzak durumdadır. Ayrıca şunu eklemek gerekmektedir. Lazer cihazlarının çok maliyetli olması yanında bakım ve sürdürülebilirlikleri de önemli gider oluşturmaktadır. Lambaları başta olmak üzere bazı parçaları belli aralıklar ile değiştirilmelidir. Bu maliyetten kaçınıldığı zaman epilasyon başarısı oldukça düşmektedir.

Daha fazla bilgi almak için 0242 317 10 00'ı arayabilir, istediğiniz takdirde lazer epilasyon için randevu alabilirsiniz.

Konuyla ilgili bu yazılarımızı okuyarak kafanıza takılan tüm soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Merkezi Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Şey

Lazer Epilasyon Cihazları Arasındaki Farklar Nelerdir? Hangi Tip Lazer Cihazı Sizin İçin Uygun?

Lazer Epilasyon - Genel Bilgilendirme