GÖZALTI IŞIK DOLGUSU

Gözaltı morlukları,

Gözaltı şişlikleri,

Gözaltı torbaları,

Gözaltı çukurlukları

Bu sorunlara tek uygulamada çözüm sunan Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı ışık dolgusuOtuzlu yaşlardan sonra kadın ve erkeklerin yarısında gözaltı sorunları başlamaktadır ve bu durum yaşla birlikte ilerlemektedir. Gözyaşı olukları yarı dairesel şekilde burun tarafından başlayıp, gözün dış kısmana doğru uzanan ve çöküntü halinde kişiye önemli ölçüde yorgun imajı veren yapılardır. Bu çöküntü bu bölgenin daha koyu, daha morumsu görünmesini sağlar, bundan dolayı göz altı çöküklüğü ile morluk genelde birlikte olur. Çok gevşek yapıda olan gözün altındaki gözaltı kapakları, yaşla birlikte dokusal kayıplara bağlı olarak sarkma, torbalanma göstermektedir.

Bu sorunları ortaya çıkmasında düzenli uyku uyuyamama, kronik yorgunluk, stresli yaşam, alerjik durumlar, kötü beslenme gibi faktörler etkili olsa da, temel neden genetik yapıdır. Cildinizde henüz fazla kırışıklık olmasa da gözaltı sorunları daha ileri yaşta, yorgun, sağlıksız ve hastalıklı görünmeyi sağlar. Teosyal firması tarafından gözaltı sorunlarına özgü geliştirilen ışık dolgusu bu sorunlara çok etkin çözümler getirmektedir. Redensity II ismi ile piyasaya sürülen gözaltı ışık dolgusu bu özel bölgenin gereksinimlerini karşılamaktadır.

Gözaltı ışık dolgusu içeriği nedir?

Visko-elastik ve tamamen saydam bir yapıda jel olan gözaltı ışık dolgusu, temel olarak iki bileşenden oluşmaktadır Cilt dokusundaki yapıya özdeş hyalüronik asit ve polivitamin karışımı ışık dolgusunun ana içeriğidir. Güçlü nem tutma özelliğine sahip hyalüronik asit cildimizde yaşla birlikte azalmaya başlar. Gözaltına bunun tedariki kuruma ve buradaki kırışıklık görünümünün ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Uygulamadan hemen sonra tek seansta bile sonuç alınan gözaltı ışık dolgusunun polivitamin içeriğinde ise dokunun yapı taşı olan çeşitli amino asitler, antioksidan vitaminler ve enzimlerin çalışmasının düzenleyen mineraller yer almaktadır.

Gözaltı ışık dolgusu uygulaması nasıl yapılır?

Kırşıklık TedavisiDiğer dokulara göre çok özel bir yaklaşım gerektiren gözaltı ışık dolgusu çok ince, künt uçlu kanüller ile gözaltlarına tatbik edilmektedir. Teosyal Redensity’in içindeki lokal anestezik katkıdan dolayı uygulama sırasında ağrı oluşmamaktadır. Diğer dolgu uygulamalarına göre farklı bir yaklaşım gerektirdiğinden, uzman ellerde yapılması çok önemlidir. Uygulama sonrası bazen hafifi kızarma ve morarma oluşabilmektedir. Ancak bu etkiler kısa süre sonra ortadan kaybolmaktadır. Uygulamadan bir hafta sonra etki tam bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

Gözaltı ışık dolgusunun ömrü ne kadardır?

Bireysel metabolizma farklılıklarına bağlı olarak gözaltı ışık dolgusunun etkisi 9 ay ile 12 ay arasında olmaktadır. Etkisi ortadan kaybolduktan sonra rahatlıkla tekrar uygulamaktadır.

Kliniğimizde Gözaltı Işık Dolgusu işlemin nasıl yapıldığını videodan izleyebilirsiniz: