SOMON DNA

25 yaşını geçen kişiler her yıl ciltlerindeki kollajen miktarının yaklaşık %1,5’unu kaybeder. Cilt sağlığı ve güzelliği için en önemli protein olan kollajen üretiminin giderek azalması cildin dolgun görüntüsünden uzaklaşmasına ve parlaklığının gitmesine sebep olur.

Somon DNA ve H100 gençlik aşıları, kollajen sentezini yükselterek cildin daha pürüzsüz ve genç görünmesine yardımcı olur.

Somon DNA ve H100 Gençlik Aşısı Nedir?

SOMONGORSEL.jpgGençlik iksiri, gençlik aşısı, nem aşısı, Somon DNA, H100 gibi birçok farklı adla anılan ürünlerin aslında tamamı hyalüronik asit bazlı mezoterapi ürünleridir.

Her ne kadar piyasada birbirinden tamamen farklı ürünler gibi lanse edilse de bu ürünler temel olarak aynı, ancak içerik bakımından küçük farklar göstermektedir.

1793 yılında Fransız bilim insanı Antoine Francois çeşitli doğal maddeleri cilt altına vererek mezoterapi uygulamalarının iyileştirici etkisini gözlemlemiştir. 1952 yılında ise yine bir Fransız olan doktor Michel Pistor ‘’Mezoterapi’’ kelimesini tıbbi literatüre sokarak bu uygulamanın temellerini atmıştır.

Somon DNA, somon balığının sütünden elde edilen bir serum içerirken, H100 Gençlik aşısının ana içeriğinde oldukça güçlü bir antioksidan olan %5 mannitol ve organik silica bulunmaktadır.

Ancak, hem somon DNA hem de gençlik aşısının ana etken maddesi hyalüronik asittir.

Somon DNA ve H100 Gençlik aşısı uygulamalarında hyalüronik asit yanında, cildin altına çeşitli mineral, aminoasit ve vitamin gibi birçok yapıtaşından oluşan kokteyller verilir.

Burada amaç yaşa bağlı olarak birçok yapıtaşını sentezleme yeteneğini kaybeden cildimize, bu maddelerin dışarıdan verilmesidir.

Somon DNA ve H100 Uygulamasının Faydaları Nedir?

  • Bu cilt gençleştirme kokteylleri, deformasyona uğramış, nemini kaybetmiş ve kırışmış ciltlerin nem tutma kapasitesini yükseltir.
  • Hava kirliliği, alkol, sigara, sağlıksız beslenme ve UV ışınları gibi birçok neden dolayı kalitesini kaybeden cildin elastikiyetini arttırarak genel kalitesini yükseltir. Cilt parlaklığını yükseltir.
  • İnsan vücudunda doğal olarak bulunan hyalüronik asitin dokudaki ömrünü uzatır.
  • Cildin kas dokusunu destekleyerek cildin daha sıkı olmasını sağlar ve cilt sarkmalarının oluşumunu geciktirir.
  • Uygulama, hücreleri yenileyerek dokularda geri dönüşüm yaratır. Böylelikle yaşlanma etkilerini azaltır ve geciktirir.
  • Melazma türü leke bulunan kişilerde ciltteki leke üreten hücreleri baskılar, lekelerin renginin açmasını sağlar.

33Uygulama Nasıl Yapılır?

Uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezik krem sürülür ve bölgenin uyuşması için 30 dakika beklenir. Krem etkisini gösterdikten sonra ürün, 1-2 cm aralıklarla, mikro iğneler aracılığıyla, cilde enjekte edilir.

Uygulamalar Hangi Bölgelere Yapılır?

Yüz, gıdı, boyun ve dekolte bölgelerine uygulanır. Ayrıca saç dökülmesi tedavilerinde saç derisine de uygulanmaktadır.

Uygulamalarda Seans Aralıkları Nasıldır?

Tedaviyi talep eden kişinin cilt yapısı ve cildinin yıpranma seviyesi seans aralıklarını belirleyen en önemli faktördür. Genellikle 3-6 hafta içinde 3 uygulama tavsiye etmekteyiz. Daha sonra 3-4 ayda bir yapılacak koruyucu seans ile etkinin sürekliliğini sağlıyoruz.

Uygulamanın Etkisi Kadar Sürer?

Önerilen tedavi uygulandıktan sonra Somon DNA ve H100 gençlik aşısının etkisi 12-18 ay süresince devam eder.

Uygulamanın Yan Etkileri Var mıdır?

Somon DNA ve H100 aşısının önemli bir yan etkisi yoktur. Geçici olarak kızarıklık, hafif şişme, hassasiyet, kaşıntı ve morluk oluşabilir. Hasta, günlük hayatına işlemden sonra hemen dönebilir.

Somon DNA ve H100 Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanamaz?

Uygulama, 20 yaşını geçen her kadın ve erkeğe uygulanabilir ancak aşağıdaki gruplara uygulanamaz:

  • Hamile ve emziren annelere
  • Ağır şeker ve kalp hastalığı olan kişilere
  • Kanama bozukluğu olan kişilere
  • Kanser hastalarına

Uygulamadan Önce ve Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İşlemden 1-2 gün önce kan sulandırıcı ilaçlar ve alkol alınmamalı ve 1 hafta öncesinde cildi soyan kese ve peeling gibi işlemlerden kaçınmalıdır.

İşlemden sonra ise 24 saat boyunca duş alınmamalı, 1-2 gün boyunca cildi soyacak uygulamalardan ve direkt güneş ışığına maruz kalmaktan kaçınılmalıdır.

Somon DNA ve H100 Gençlik Aşısının Fiyatları Nasıldır?

Somon DNA ve H100 Gençlik Aşısı fiyatları ile ilgili bilgiyi iletişim kanallarımızdan bilgi alabilirsiniz.