SAÇ MEZOTERAPİSİ

Androjenik alopesi (erkek tipi saç dökülmesi), her iki cinside etkileyen çok yaygın bir saç kaybı durumudur. 50 yaş üzeri erkeklerin %50 sini etkilemektedir. İlerleyici olarak devam etmekte ve özellikle tepe bölgesi ile alın açılması şeklinde kendini göstermektedir. Saç dökülmesinde genetik faktörlerin ön planda olduğu bilinmektedir.

Sac MezoterapisiSömürülmeye çok açık olan saç dökülmesinin tam bir tedavisi yoktur. Gerçekten bilimsel yöntemler ile çoğunlukla dökülmenin durdurulabilmesi ve belli bir oranda da yeni kıl oluşumu sağlanabilmektedir. Saç dökülmesinin en etkili tedavi yöntemlerinden biri saç mezoterapisidir.

Saç mezoterapisinde, kıl köklerine etkili ilaçlar çok ince iğneler ile sorunlu bölgelere çok sık aralıklarla verilmektedir. Verilen ilaçların cilt içinde yayılımı çok sınırlı olduğu için iğne giriş yerlerinin birbirine çok yakın olması yani sık bir şekilde uygulanması oldukça önemlidir.

Saç mezoterapisi uygulamalarının özellikle düzenli yapılması çok önemlidir. Sonuçlar yavaş fakat düzenli bir şekilde olumluya gidiş şeklinde kendini göstermektedir. Uygulama sırasında ağrı duyulmasından ziyade çimdiklenme ve hafif yanma hissi oluşmakta, yanma hissi bir haftaya kadar devam edebilmektedir.

Milyonlarca insanın mağdur olduğu saç dökülmesinin mucizevi bir tedavisi yoktur. Mezoterapi ile çeşitli vitamin karışımları, mineraller, minoksidil, prokain, organik silicea verilmesiyle saçların kaybının önüne geçilmektedir.

Kliniğimizde erkeklerde saç mezoterapisinin nasıl yapıldığını videodan izleyebilirsiniz:

Kliniğimizde kadınlarda saç mezoterapisinin nasıl yapıldığını videodan izleyebilirsiniz: